Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Dantel Yelek Yapılışı

Örgü yelek modellerinden çok hoş bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Kolay dantel yelek yapılışı. Daha önce ördüğümüz virüs şal modelinin uyarlaması ile tığ işi yelek modelleri örüyoruz. Yazlık örgü modelleri, örgü bolero modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Örmesi kolay çok zarif dantel örneklerinden. Beğendiğiniz dantel modelleriyle, tığ işi örneklerle çok hoş yelekler örebilirsiniz. Virüs şal örneğinde kullandığımız trazanlı örnek ayrıca bebek battaniyesinde de kullanmıştık. Şimdi de tığ işi yelek yapımında kullanacağız. Tamamlandığında çok şık duruyor. Zincir sayıları ayarlanarak her yaş her beden için örülebilecek örneklerden.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz farklı yelek modellerinden bahsedelim. Mesela yeni başlayanlar için kimono yelek yapılışı fıstıklı çiçeklerle yapılan örneklerden oluşuyor. Bu örneği örgü hırkalarda veya etol şallarda, yazlık bebek battaniyesinde de kullanabilirsiniz. Tığla yazlık örgü yelek yapılışı zincir ve çiçeklerle yapılmış modellerden. Hazırsanız hemen kolay dantel yelek yapılışını öğrenelim.

Tığla Dantel Yelek Nasıl Örülür?

4 mm tığ, pamuklu iplikle örülmüş harika bir yelek. Adım adım videodan nasıl örüldüğünü izleyebilir kolayca örebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla yeleği örebilir. Yelek için 12 ve katları +1 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Modelde 133 zincir çekilerek başlanmış. Ölçüleri ise 46 x 96 cm. Ölçüleri kendinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kolay Dantel Yelek Yapılışı

Yeleğimizi tamamladığımızda çok güzel duruyor. O halde hemen videoya geçip kolay dantel yelek yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler