Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Yelek Örneği Yapılışı

Örgü yelek modellerinden çok güzel bir örneğin tarifini hazırladık. Tığla örülen yelek modellerinde deniz kabuğu örgü modelini kullanıyoruz. Bu modelle ördüğümüz örgülere değinelim. Midye kabuğu şal modeli severek ördüğümüz örgü üçgen şal modellerinden. Midye kabuğu lif yapımı videolu tarifi annem şaldan uyarlayarak yapmıştı. O yüzden biraz verev gidiyor. Siz daha düz olarak örebilirsiniz. Etol şal yapımında da kullanabilirsiniz. Şimdi tığ işi yelek modelinin nasıl örüldüğünü öğreneceğiz. Tığla yelek örneği yapılışında alize ipler kullanabiliriz. Alize iple bir ipi daha karıştırarak yapabiliriz. Yünlü, akrilik ipler gibi çok çeşit var. Beğendiğiniz iplerle yeleği örebilirsiniz. Başlayalım mı en güzel yelek modellerinin anlatımına.

Tığla Yelek Nasıl Örülür?

Yeleğe zincir çekerek başlıyoruz. Deniz kabukları yukarı doğru şeritler halinde ilerliyor. Bu şeritleri beden ölçülerinize göre ayarlayarak örebilirsiniz. Daha önce ördüğünüz bir yeleğin, örgü modellerini ölçü olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede örgü daha kolay ilerleyecektir. S bedenden XL, XXL bedenlere kadar örebilirsiniz.

Yeleğin alt kısmında zincir kafesler yapıyoruz. Bu kısımda tığ işi lastik modelleri de kullanabilirsiniz. Farklı kenar oyası modelleri de yapabilirsiniz.

Tığla Yelek Örneği Yapılışı 1

Tığla Yelek Örneği Yapılışı

Model bildiğimiz bir örnekten oluşuyor. Daha önce birçok yerde farklı örgülerde kullanabiliriz. Şimdi tığla yelek örneği yapılışına geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler