Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Midye Kabuğu Lif Yapımı, Videolu

Sizlere çeyizimden bir lif modeli hazırladık. Daha önce bu modeli sizlere yeni lif modelleri olarak paylaşmıştık. Ve yapılışını çok soran arkadaşlar oldu. Aslında bunu annem şal modelleri olarak ördüğü bir örnekten uyarlayarak lif modeli yapmıştı. Bu modelin şalı var. Yapılışını sizlerle videolu olarak paylaşmıştık. Şimdilerde yelek modelleri olarak da örülüyor. Lifin tam olarak sayı veya yapılışı detayları yok. Ama teknik olarak nasıl yapıldığını anlatacağız. Sizde kendiniz için, hediyelik fikirler için , çeyizlik lif modelleri için rahatlıkla örebilirsiniz. Lif modelleri ve yapılışlarını sizde beğendiğiniz şal , yelek gibi modellerden uyarlayarak lif ipleri ile örerek yapabilirsiniz. Fıstıklı lif örneği, kese lif modelleri, figürlü lif örnekleri, uzun lif modelleri, çiçekli , gelin damatlı, eldiven lif modeli ve çeşit çeşit lifler yapabilirsiniz.

Tığla Yapılan Anlatımlı Lif Modelleri

Az öncede belirttiğim gibi annem bunu evde bulunan lif iplerinden ördüğü şaldan uyarlayarak yapmıştı. Sizden nasıl yapıldığına dair çok yorum ve mesaj aldık. Teknik olarak nasıl yapıldığını yine şal videomuzla aktaracağız. İsterseniz şaldaki gibi üçgen başlayıp istediğiniz boyuta ulaşınca azaltma yaparak kareye tamamlayabilirsiniz. Yada istediğiniz ölçülerde zincir çekerek üzerine fıstıkları yaparak kare lif örebilirsiniz.

Modelimiz bu.

Midye Kabuğu Lif Yapımı , Videolu

Yapılışı zor değil arkadaşlar. Fıstıkları trabzan ile yapıyoruz. Ve ilmekleri uzatarak örüyoruz. Teknik olarak nasıl yapıldığını görelim. Zincir çekerek üzerine fıstıkları örerek veya üçgen başlayıp istediğiniz boyuta gelince azaltma yaparak örebilirsiniz.

Teknik olarak nasıl yapıldığı videoda. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Midye Kabuğu Lif Yapımı, Videolu”
  1. Aysel Tuncay dedi ki:

    Bu lifin kare olarak nasil baslanip yapildigini anlatabilirmisiniz.tesekkurler

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Aysel Hanım. İstediğiniz uzunlukta zincir çekiyorsunuz. Zincirin üzerine 1 sıra trabzan yapıyorsunuz. 2. turda aralarda belli bir trabzan bırakarak ( eşit sayıda, 1. turda yaptığınız trabzanları sayarak hesaplayabilirsiniz ) videoda modelin yapıldığı gibi örneği kuruyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler