Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Suzan’ın Çiçek Bahçesi Uzun Lif Yapılışı

Suzan’ın Çiçek Bahçesi Uzun Lif Yapılışı ile devam ediyoruz. Takım lif modelleri olarak örüp kullanabileceğiniz bir örnek. Takım olarak örmek istediğinizde Suzan’ın Çiçek Bahçesi Lifi  örneğini ve Suzan’ın Çiçek Bahçesi Kese Lif Yapılışı örneğini örebilirsiniz. Takım olarak harika olacaklar. Her bir parçayı ayrı olarak da örebilirsiniz. Lif modelleri çeyizlerimizde veya günlük kullanımlarımızda mutlaka oluyor. Çeyizler için şık modeller tercih ediliyor. Bu modeller de tam çeyizlik. Kenarında kullanılan çiçekleri isterseniz farklı örgüleri süslemek içinde kullanabilirsiniz.

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Uzun Lif Yapılışı 5

Uzun Lif Nasıl Örülür?

Suzan’ın Çiçek Bahçesi Uzun Lif Yapılışı için 3 renk lif ipi 2 mm tığ, iğne ve makas kullanacağız. Tabi birde tutmak için 2 adet plastik halka gerekli. Modeli her renk ile çalışabilirsiniz. Sizlere 2 farklı renkle örülmüş örneğini de hazırladık. Sarılar, morlar, pembeler ile harika duracaktır. Hadi şimdi modelin yapılışına değinelim. Ardından videosunu izleyelim.

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Uzun Lif Yapılışı 3

Modelimizi 3 motif olarak hazırlıyoruz. Ortadan 6 fıstıkla başlıyoruz ve 6 dilim olarak her dilim 5 fıstık olarak örüyoruz ve motiflerimizi bu şekilde örüyoruz. İki kenardaki motiflerimizin son sırasını örerken plastik halkalarımızı ve motiflerimizi birleştiriyoruz. Her motifin ortasına yeşil ipimiz ile fıstıkların arasına yapraklar ve çiçek zemini için 6 trabzan yapıyoruz. Motiflerimizin ortasında 3 çiçek ve 3 yaprak oluşturmuş oluyoruz. Trabzan olarak ördüğümüz yerlerde çiçeklerimizi oluşturuyoruz ve çiçeklerimizin ortasına inci dikiyoruz. Motiflerin kenarlarında da ayni işlemi yapıyoruz. Yeşil ip ile yapraklar ve çiçek zeminleri hazırlıyoruz. Trabzan olarak ördüğümüz yerlere çiçeklerimizi yapıyoruz ve çiçeklerin içine inciler dikiyoruz. Böylelikle takim lifimizin uzun lifini de tamamlamış oluyoruz.

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Uzun Lif Yapılışı

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Uzun Lif Yapılışı 2

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Uzun Lif Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler