Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı

Lif modellerinden yeni tasarım çok güzel bir lif örneği ile devam ediyoruz. Lif örneklerinden kar tanesi lif modeli yapımı. Sevdiğiniz renklerde, evde kalan parça iplerle örebileceğiniz harika bir örnek. Kar tanelerinin her biri farklı şekilde. Yeryüzüne inerken birbirlerine çarpmadan, şeklileri bozulmadan iniyorlar. O güzel eşsiz kar tanelerini bizde örgülerimize yansıtıyoruz. Kar tanesi kare lif tarifi, motifli kar tanesi lif yapılışı gibi birçok örnek paylaştık. Kar tanesi motifli bebek battaniyesi ördük. Bugün yine tasarım model kar tanesi lif modeli yapımı hazırladık. Hem yazılı hem videolu anlatımını hazırladık. Kar tanesi lif modeli çok şık. Çeyizlik lif modelleri olarak da örebilirsiniz. Satış yapabilirsiniz, hediye olarak örebilirsiniz.

Kar Tanesi Lif Yapımı

Sırada kar tanesi lif modeli yapımı var. 3 renk lif ipi kullanıyoruz. 2 renk simli nakış ipi kullanıyoruz. Genellikle punch nakışında kullanılıyor. Lifi örmek için 2 numara tığ kullanılıyor. Ayrıca makas kullanacağız. Kısaca kar tanesi lif modeli yapımına yazılı değinelim. Daha sonra videosunu izleriz.

Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı

Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı 1

Yuvarlak lif modeli olan kar tanesi lif modeline ortadan 8 fıstıkla başlayarak fıstık aralarına yapraklar yapıyoruz. Her bir yaprağın üzerine simli ip ile işleme yaptıktan sonra yaprakların uç kısımlarından tekli fıstıklar yapıyoruz. Aralarda 8 tekli fıstık yaptıktan sonra 1 sıra kutu tekniği olarak örüyoruz. Dilim aralarında yeşil ve kırmızı ipimizle yaptığımız çiçek görüntüsünü vererek dilim aralarını dolduruyoruz. 2 sıra beyaz iple kutu tekniği ördükten sonra kenar oyasını yapıyoruz. Ortada çiçek uygulaması yaparak modeli tamamlıyoruz.

Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı 2

Orta kısmını değiştirerek renk renk kar tanesi lifler örebilirsiniz.

Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı 4

Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı 5

Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı 6

Sıra geldi kar tanesi lif modellerinin yapılışını videolu izlemeye. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler