Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Lif Modelleri 2019

Yuvarlak lif modelleri 2019 da keyifle öreceğiniz yeni örneklerden. Tığ işi lif örnekleri anlatımlı modellerden yuvarlak örneği örebilirsiniz. Aynı örnekten 2 tane örüp kese lif modelleri olarak örebilirsiniz. Eminim çok güzel ve çok kullanışlı olacaktır. Yuvarlak fırfırlı uzun lif yapılışı küçük yuvarlak motiflerden uzun lif olarak ördüğümüz bir örnek. Lif örnekleri yapılışı açıklamalı örneğimizin tarifine geçelim.

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Örneği

Yuvarlak lif modelleri 2019 örneğine 2 renk lif ipi ve 6 numara tığla yapılışına başlıyoruz. Çeyizlerin olmazda olmazı liflerinize yeni bir model daha eklemek isterseniz kesinlikle bu modeli kaçırmamalısınız. Dilerseniz hemen modelimizin yapımına geçelim.

Modelimize orta kısmı renkli yaprakları beyaz olan 6 yapraklı bir puf çiçek yaparak başlıyoruz. Tek farklılık yapraklar arasında 7 zincir çekiyoruz. Üst sıraya geçtiğimizde de aynı puf çiçeklerden yapıyoruz ve bu çiçekleri hem ortadaki çiçeğe hemde birbirine sabitliyoruz. Böylelikle ortadaki puf çiçekle beraber toplamda 7 puf çiçek yapmış oluyoruz. Üst sıralara ikili fıstıklar yapıyoruz. Aralarda 3 zincir çekip ikili fıstıklar yapıyoruz ve üst sırasında artırma yapıyoruz. Artırma olarak aradaki çektiğimiz zincirlere de ikili fıstık yapıyoruz. Modelimizi istenen büyüklüğe gelene kadar bu şekilde örüyoruz. Başka artırma yapmamıza gerek kalmıyor. İstenen büyüklüğe geldiğinde beyaz renk ipimizle fıstıklarla minik minik üçgenler oluşturuyoruz. Bütün model boyunca aynı işlemleri tekrarlıyoruz. Son olarak biten üçgenlerin etrafını zincirlerle dolanıyoruz. Sadece 4 zincir çekerek bütün fıstıkların tepelerinde batıyoruz. Modelimiz böylelikle sonlanıyor dilerseniz ortadaki puf çiçeklerin ortasına inci dikebilirsiniz. Bu inciler kullanım açısından pek hoş olmasa da görsellik olarak çok güzel göründüğüne emin olabilirsiniz. Umarım modeli beğenirsiniz. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

Yuvarlak Lif Modelleri 2019 2

Yuvarlak Lif Modelleri 2019 1

Yuvarlak Lif Modelleri 2019

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler