Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Kare Lif Modeli

Kare lif modelinden çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Videolu anlatımla kare lif modeli kolay bir proje. Birçok renk düzeniyle keyifle örülecek örneklerden. Kare lif yapılışı videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek rahatlıkla örebiliriz. Örgüye yeni başlayanlar da kare lif modellerini örebilirler. Lifin yapımında kullanılan renkli yerlerde daha önce ördüğümüz liflerden kalan ipleri değerlendirebiliriz. Aynı modeli uyarlamalar yaparak kese lif modelleri, uzun lif modellerine çevirebiliriz. Böylece çok güzel bir takım örmüş oluruz. Takım lif modelleri son zamanlarda bohçalar için çok tercih ediliyor. Takım lifler örerken modelde tur sayısını azaltıp 3 parçayı uçlarından birleştirdiğimizde uzun life dönüşmüş olur. Aynı sayılarda 2 parça örüp kenarlardan birleştirerek kese lif yapımında kullanabiliriz. Kare lif yapımı takıma uyarlanacak örneklerden. Fıstıklarla örülen lif farklı desen uygulamalarında da çok sevilerek kullanılan tekniklerden. Tığla örülen anlatımlı lif modellerinden güzel örneğin yapılışına geçelim.

Kare Lif Modeli Yapılışı

Pembe, gire ve beyaz renklerle örülmüş şahane bir kare lif hazırladık. Farklı parçalarda örülerek takıma çevrilebilir. Farklı renk düzenleriyle de örülecek kolay ve gösterişli örneklerden.

Kare Lif Modeli Kolay 4

Kenarında çiçekleri olan çok hoş bir örnek. Yeşil renklerle de yapılarak yonca görünümü de verilebilir. Kırmızı siyah renklerle gelincik görünümü yada sarı beyaz renklerle papatya görünümü verebiliriz. Çok amaçlı, çok renk uyarlaması ile örülecek şahane liflerden. Lifimizin nasıl durduğunu gördük. Eğer hazırsanız hemen altta bulunan videodan kare lif modeli yapılışını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler