Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Lif Modelleri

Lif modellerinden çok beğeneceğiniz bir örnek daha. Kare dilimli çok hoş bir lif. Her renk ile keyifle örülebilecek bir örnek. Detaylı anlatımı ile videoda yer alıyor. Kendiniz için çeyizler için sevdiklerinize hediye için severek örebilirsiniz. Evlenecek bir genç kıza, erkeklere çeyizlerine sizden hatıra olarak lif örneklerini örebilirsiniz. İki katlı çiçekli lif yapılışı ve güllü uzun lif tarifi da çeyizler için uygun çok güzel örneklerden. Daha fazla tığ işi örgü lif modelleri için bizi takip etmeye devam edin. Şimdi yeni modelin değişik lif modellerinin tarifine geçelim. Çok beğeneceğiniz kolay bir örnek.

Kolay Lif Modelleri Açıklamalı

Değişik Lif Modelleri

Değişik Lif Modelleri 2

Kutu tekniği ile yapılmış kalp dilimli şık bir lif. Kısaca lif yapılışına değinecek olursak lif için 4 parçayı aynı teknikle örüyoruz. Lifin yapılışında 2 renk kullandım beyaz ve pembe istediğiniz renklerde veya sipariş aldığınız renkte yapabilirsiniz. Tamamen sizin renk zevkinize kalmış. 2 nolu silikon saplı tığ kullanarak örüldü. Siz elinizde olan ipleri ve tığları da kullanabilirsiniz. Lifimizin yapımına beyaz renk iple üst üste 4 dolgulu 10 fıstıkla başlanıyor. Sıraya başlarken 11. i fıstığı kapatıp 12 fıstığı kapatmadan kutu tekniğiyle sıramızı tamamlıyoruz. Kutu tekniğiyle 5 sıra yapıyoruz 6. sırada 5 kutu örülüp 5 sıra daha kutu tekniğiyle yapıyoruz. 5 sıra tamamlandıktan sonra kenar için pembe iple 4 dolgulu fıstık yapıp kapatıp üzerine 3 zincirle 2 pıtırcık yapıyoruz 4 parça bu şekilde tamamlanıyor ve birleştiriyor. Orta da kalan boşluğa isterseniz puf çiçeği yada 3 katlı gül yapıp dikebilirsiniz isterseniz. Lifimizin her parçasını farklı renk kullanabilirsiniz veya kenar ayrı renk ortada üstüne yaptığımız fıstıkları farklı renk kullanabilirsiniz çeyizlere ve banyoları süsleyecek güzel bir model. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin teşekkürler.

Değişik Lif Modelleri 3

Yukarıda anlatımını paylaştığımız lifin benzerini izleyerek nasıl örüldüğünü öğrenelim. Değişik lif modelleri yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler