Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Modelleri Kolay

Bebek battaniyesi, lif modelleri olarak kullanabileceğiniz harika bir örnek hazırladık. Renk renk de örebileceğiniz çok güzel bir model. Lif modelleri kolay örneği daha büyük yaparak battaniye olarak örebilirsiniz. Lif ipinden kolay bebek battaniyesi tarifini de lif örnekleri olarak da örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. İşte şimdi yeni modelin tarifine geçiyoruz.

Tek Renk Kolay Lif Modelleri

Örgüye başladığımda battaniye model olarak çalıştık. Fakat dolgulu bir trabzan çalışmasında lif model güzel olacağını düşünerek tasarladık. İkili trabzan çalışıp çapraz örerek küçük örgü halini aldı. Etrafına fırfır yaparak ve küçük bir fıstık ile çiçek oluşturdum. Yapılışı şiş görünümlü fakat tığ çalışması isterseniz artan ipleri değerlendirebilirsiniz. Renkli çalışabilirsiniz. Tığ işi trabzan çaprazlı bir örgü modeli. İstediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. Biraz yumuşak ip ile harika lif modeli oldu 4 trabzan ile oluşur 1 trabzanın üstüne 2 trabzan yapıp 2 zincir geriye dönerek trabzan yapılır rahat kullanabilmek için arkasına zincir yaparak parmak geçireceğimiz kordon yapılır etrafına oya yerine püskül kullanarak ve bir trabzan ile küçük çiçek yaparak süslenir. Görsel olarak şiş işi görünümlü fakat tığ işi yaparak çok değişik bir lif modeli elde ettik. Örgütarifleri kanalının tasarladığı lif modelleri kolay örgüyü yapacaklara şimdiden kolay gelsin.

Lif Modelleri Kolay

Lif Modelleri Kolay 1

Lif Modelleri Kolay 2

Lif Modelleri Kolay 3

Lif çok kullanışlı bir lif. Arka kısımlarında tutacak bölümleri hem çok şık, değişik ve kullanışlı olacak. Şimdi bu güzel kolay lif modelinin ayrıntılı bir şekilde nasıl yapıldığını inceleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler