Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Banyo Lif Örnekleri

Menekşeli güzel bir lif ile devam ediyoruz. Banyo lif örneklerine çiçekli modelleri çok kullanıyoruz. Sizlere şimdi örgü çiçek motifi, örgü menekşe motifi ile yaptığımız modellerden bahsedelim. Menekşe uzun lif yapımı çok kullanışlı ve çok şık bir örnek. Menekşe kalpli lif yapılışı ise çeyizleriniz için mutlaka örmeniz gereken menekşeli motif. Menekşe modeli lif yapımının yeni örneğinin anlatımına geçelim. Hazırlayın tığları, ipleri. Başlıyoruz.

Menekşe Lif Örnekleri

Banyo lif örneklerinden menekşeli güzel bir örneğin tarifini hazırladık. Önce malzeme listesi ile başlayalım. Ardından yapılışına geçelim. 4 renk lif ipi beyaz, sarı, eflatun, yeşil, tığ, makas.

Banyo Lif Örnekleri 1

Banyo Lif Örnekleri

Sürpriz menekşe lif modelini herkes çok güzel olmuş diyerek yapıyor. Siz hala yapmadınız mı, o halde buyurun sizde yapın. Gelin çeyizlerine , hediyelik ve (dürü bohçalarınıza) birde sipariş için de uygun bir lif modeli. Banyo lif örneklerine beyaz ip ile altı fıstıkla başlayıp yuvarlak bir göbek oluşturdum. Sonra orta göbekten sonra altı dilim hallinde 5 sıra ördüm. 6. Sırada menekşenin yapraklarını yeşil ile yaprak şeklinde beyaz arasına ördüm. Her dilime aynı işlemi uyguladım. 7. Sırada yeşil yaprak üstüne eflatun ve sarı katarak menekşenin yapraklarını ve polen kısmını ördüm. Yine her dilime aynı işlemi uyguladım. 8. Sırada menekşenin yapraklarını eflatun ile ördüm kenarları beyaz ördüm yine her dilime aynı işlemi yapıp bitirdim. Ve dilimleri ayırıp her dilime aynı işlemi 2 şer sıra eksiltme yaparak beyaz renk ile ördüm. Eflatun ile kenar oyası ördüm bitirdim. Eğer siz de örmek istiyorum sipariş, hediyelik, yada çeyizlik diyorsanız hepinize şimdiden kolay gelsin.

Banyo Lif Örnekleri 2

Benzer İçerikler
One thought on “Banyo Lif Örnekleri”
  1. Laura J Jones dedi ki:

    I love your crochet hooks! Where may I purchase some for myself?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler