Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fırfırlı Uzun Lif Yapılışı

Çeyizlik lif modellerinden çok güzel bir örneğin anlatımını hazırladık. Marul lif modellerinden çok güzel bir örnek. Modeli yuvarlak lif modelleri, kese lif modelleri olarak da örebilirsiniz. Takım lif modellerinde kullanabilirsiniz. Kenardaki fırfırlar life çok güzel bir hava katmış. Sizde diğer lif örneklerinde de kullanabilirsiniz. Uzun lif modeli yapılışı kolaylıkla uyarlanabilecek bir örnek. Mesela uzun lifte gördüğümüz motifleri büyüterek farklı örgülerde kullanabiliriz. Veya farklı yıldız, kare, yuvarlak liflerden uyarlayarak uzun lif örebiliriz. Özellikle uzun lifleri yuvarlak life, kese life çevirmek daha kolay. Uzun liflerden, takım olarak öreceğimiz çok güzel bir örnek daha hazırlamıştık. Kaz ayağı lif modeli. Çok şık duruyor. Bebek battaniyesi olarak da kullanacağımız modellerden. Uzun, kare, kese olarak örebileceğiniz örnek. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi fırfırlı uzun lif yapılışı detaylarına göz atalım.

Fırfırlı Uzun Lif Nasıl Örülür?

3 yuvarlak motif, ortasında örgü çiçek modelleri kullanılarak örülmüş şahane bir lif. Kenarını fırfırlarla süslediğimiz tariflerden. Uzun lif olarak ördük. Eğer takım örmek isterseniz kese ve yuvarlak parçalarını da tamamlayabilirsiniz. Çeyizlik takım lif modellerine dönüştürebilirsiniz. Yine lifimizi incilerle süslüyoruz. Lifin yine tutma kısımlarını fırfırla süslüyoruz. Dilerseniz plastik halkalar da kullanabilirsiniz.

Fırfırlı Uzun Lif Yapılışı 2

Fırfırlı Uzun Lif Yapılışı 1

Fırfırlı Uzun Lif Yapılışı 3

Fırfırlı Uzun Lif Yapılışı 4

Fırfırlı Uzun Lif Yapılışı 5

Lif muhteşem görünüyor. Çeyiz kıskandıracak lif örneklerinden. Tarifi ise baştan sona videolu. Hadi izleyelim fırfırlı uzun lif yapılışını izleyelim. Hediye olarak, günlük kullanım olarak, çeyizlik olarak örüp kullanalım.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler