Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Banyo Lif Örnekleri Yapılışı Açıklamalı

Lif modellerinden kilim desenli uzun lif modellerinden harika bir örnek. Banyo lif örnekleri yapılışı açıklamalı bir örnek. Kilim desenli lif yapılışı için daha önce ördüğünüz lif örneklerinden artan ipleriniz varsa bunları kullanabilirsiniz. 4lü takım lif yapılışı paylaşmıştık. Bu lifi de yine kilimi andıran şekillerde örebilirsiniz. Banyo lif örnekleri yapılışı açıklamalı örneği kare, dikdörtgen olarak da örebilirsiniz.

Banyo Lifi Nasıl Örülür?

Bu yazımızda sizlere daha önce farklı örgü teknikleriyle farklı yerlerde kullanılmış bir modelin life nasıl uygulandığını göstermeye çalışacağız. Farklı görüntüsü ve rengarenk yapısıyla beraber kolayca bitiyor olması örerken size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu güzel uzun lif için ihtiyacımız olan şeyler rengarenk lif ipleri ve bu iplere uygun tercihen 6 numara bir tığ. Malzemelerimiz hazırsa bu hoş modelin yapımına geçelim.

Banyo Lif Örnekleri Yapılışı Açıklamalı

Banyo lif örnekleri yapılışı açıklamalı modelimize beyaz renk ipimizle ortadan başlıyoruz. İpimizi tığımıza sabitledikten sonra 11 zincir çekiyoruz. 5. Zincire geri dönüp bir fıstık yapıyoruz. Fıstıklarımızı 4lü veya 5 li dolarsanız modeliniz daha dolgun ve güzel olur. 1 zincir boş bırakıp diğer zincire 1 fıstık daha yapıyoruz. Tekrar bir boşluk bırakıp 3. Fıstığımızı yapıyoruz. Diğer renk ipimizle bu 3 fıstığın tepesine tekrar 3 fıstık yapıyoruz. Yan tarafa geçip zincir çekip bu zincirlerin içine de 3 fıstık yapıyoruz. 4 kenara da 3 fıstık yaptıktan sonra diğer renkle yine aynı işlemleri tekrarlıyoruz. Modelimiz istenen büyüklüğe gelene kadar bu basamakları dola dola dolanıyoruz. İstenen büyüklüğe geldiğinde kenar oyası için fıstık üzerine pipirik yaparak kenar oyasını bitiriyoruz. Uç kısımları için dilerseniz plastik halka takabilirsiniz. Biz modelimizde uç kısmına lifte kullandığımız renklerden püskül yapıyoruz ve lifimizi bitiriyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler