Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Motiften Lif Yapımı

Üçgen motiften çeşitli örgüler ördük. Üçgen motif ilk kez karşımıza bebek battaniyesinde çıktı. Üçgen motifli bebek battaniyesi çok güzel modellerden. Eğer battaniye olarak örmek isterseniz tarifine oradan ulaşabilirsiniz. Şimdi aynı motifi lif örneklerinde kullanacağız. Life de çok yakışmış. Çok güzel olmuş. Üçgen motifle dantel örnekleri ördük. Paspaslar ördük. Üçgen motifli paspas yapımı kolay ve ev dekorasyonunda güzel duran modellerden. Lif modellerinden kullanacağımız lif ipinde daha önce ördüğünüz lif yapımı projelerinden artan ipleri motif örmede kullanabilirsiniz. Motiflerin orta kısmına fıstık, çiçek, inciler ile süsleyebilirsiniz. Üçgen motifler birleşmiş kenar dilimler ile çiçek görüntüsü oluşturmuş. Şimdi üçgen motiften lif yapımı detaylarına geçelim.

Üçgen Motiften Lif Nasıl Örülür?

Gri sarı, pembe mor, pembe sarı, gri mavi, siyah beyaz veya tek renklerle örülen, örüldüğünde çok güzel duracak bir örnek. Üçgen motifle daha önce bebek battaniyesi örmüştük. Lif olarak da çok güzel olmuş. Kenar kısımlarında farklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Üçgen motiflerle yuvarlak lif olarak örülmüş. O yüzden motif sayısını artırarak daha büyük olarak örebilirsiniz. Acaba paspas olarak da örülebilir mi. Motifin çıkıntılı kısımları ayakları rahatsız eder mi.

Üçgen Motiften Lif Yapımı

Lif modeli bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Çok güzel duruyor değil mi. Eğer üçgen motiften lif yapımını örmek isterseniz hemen altta videoda tarifini bulabilirsiniz. Keyifle öreceğiniz, çabuk bitecek modellerden. Trabzanlarla önden batma tekniği ile yapılan güzel bir örnek. 3 boyutlu örgü modellerinden lif, battaniye olarak öreceğiniz modelin tarifi için buyurun videoya. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler