Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Motifli Paspas Yapımı

Penye ip örgü modellerine dana önce ördüğümüz örgülerden kalan ipleri değerlendirmek için üçgen motifli paspas yapımı örüyoruz. Örmesi kolay motifli bir örnek. Anlatımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Trabzan ve sık iğne ile yapılan kolay bir model. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Motifleri birbirine iğne ile dikerek birleştirdik. Dilerseniz farklı bir teknik kullanabilirsiniz. Üçgen örgü paspas yapılışıev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Penye iplerle olan örgü modelleriniz için eski penye tişörtten paspas yapımı olarak örebilirsiniz. Eski tişörtlerinizi keserek penye ip yapabilir ve penye ip sepet modellerinde, paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Eski tişörtlenden, penyelerden ip yapmak çok kolay. Önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Renk renk tişörtlerinizi kesip üçgen motifli paspas yapımında kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Paspas Modelleri Yapılışı

Değişik örgü modellerini, yeni örgü modellerini, modern örgü modellerini sevenler için paspas örnekleri yapılışı hazırladık. Motif motif örüyor daha sonra motifleri birbirine ekleyerek paspas haline dönüştürüyoruz. Motifleri dilerseniz farklı şekillerde de birleştirebilirsiniz. Uygun olan şekilde motifleri yerleştirip dikerek birleştirebilirsiniz. Motifleri birbirine arka ilmeklerinden dikiyoruz. Üçgen motifli paspas yapımı için yeni ipler de alabilirsiniz. Evde olan ipleri değerlendirebilirsiniz. Tişörtlerinizi keserek ip yapabilirsiniz.

Üçgen Motifli Paspas Yapımı 6

Motifleri aynı oranda eksilterek ördüğünüzde baklava dilimi oluşur ve yeni bir paspas modeli ortaya çıkar. Ve paspaslarınızı baklava dilimi olarak örebilir açık kalan kısımlara da bu yarım motifleri ekleyebilirsiniz.

Üçgen Motifli Paspas Yapımı 2

Üçgen Motifli Paspas Yapımı 7

Paspasımızın nasıl örüldüğünü hem şemalı olarak hemde fotoğraflı olarak gördük. Şimdi de duruşuna bakalım.

Üçgen Motifli Paspas Yapımı 5

Üçgen Motifli Paspas Yapımı 3

Üçgen Motifli Paspas Yapımı

Üçgen Motifli Paspas Yapımı 4

Üçgen Motifli Paspas Yapımı 1

Kaynak : http://susimiu.es/patron-de-alfombra-de-ganchillo-xxl-triangular-hipster/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler