Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parça İplerden Paspas Nasıl Örülür?

Parça parça penye iplerimizle çok güzel bir paspas örüyoruz. Eski tişörtten penye ip yapabiliriz. Renkli tişörtleri kesip penye ip yaptıktan sonra aşağıdaki paspası örebiliriz. Sürekli penye iplerle, kalın iplerle örgüler örüyor ve artık iplerimiz varsa yine paspas yapımında kullanabiliriz. Çiçekli çok hoş bir model. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Parça iplerden paspas nasıl örülür öğrenip örgü banyo paspası, çocuk odası dekorasyonu için balkonlar için teraslar için örebilirsiniz. Penye ip paspas modelleri çiçekli çok hoş bir örnek. Sadece penye iplerle değil makrome iplerle, kalın koton iplerle, ribbon iplerle örebilirsiniz. Elinizde ince artık ipler varsa farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Mesela bebek yelek modelleri, örgü hırka modelleri çok güzel olur. Parça iplerle öreceğimiz tığ işi kilim yapımı çok hoş bir örnek. Parça penye ipten paspas yapımı da yine çok kolay modellerden. Severek öreceğiniz modellerden. Kırkyama gibi duruyor. Hadi şimdi yeni modelimiz parça iplerden paspas nasıl örülür inceleyelim.

Kalın Penye İpten Paspas Yapımı

31 adet renk renk çiçek örüyoruz. Sonra çiçekleri birleştirip ev dekorasyonumuz için renkli çiçekli paspas örüyoruz. Parça iplerden paspas nasıl örülür, parça ipleri kullanmak için çok ideal bir örnek. Paspas için aşağıdaki şemayı kullanacağız. Hemen altta ayrıntılı yazılı tarifini bulabilirsiniz.

Parça İplerden Paspas Nasıl Örülür?

İlk olarak sihirli halka yaparak başlıyoruz. 3 zincir çekerek başlıyor ve toplamda 12 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her trabzana sık iğneyle batıyoruz. Aralarda ise 3 zincir çekiyoruz. İlk motifi tamamlıyoruz. 2. motifi aynı şekilde örüyor son turda motifleri birbirine ekliyoruz. Üst şemada renkli noktalarda birleşim aşaması gösterilmiş.

İşte sıra geldi paspasın bittiğinde nasıl durduğunu incelemeye. Evimiz için öreceğimiz en güzel paspaslardan.

Parça İplerden Paspas Nasıl Örülür? 3

Parça İplerden Paspas Nasıl Örülür? 2

Parça İplerden Paspas Nasıl Örülür? 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/03/tapete-flor-de-rosetas-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler