Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kotlardan Halı Yapımı

Eski kotlar ve artık ipler. Sizlere harika bir proje hazırladık. Örgü kilim modelleri, el yapımı paspas modelleri örmek isteyenler için harika bir geri dönüşüm fikri hazırladık. Evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz kolay bir proje. Eski kotlardan halı yapımı. Ara kısma kot koyma zorunda değilsiniz. Eğer varsa elinizde penye ip kullanabilirsiniz. Hasır, halat ipler kullanabilirsiniz. Artan kumaştan paspas yapımı paylaşmıştık daha önce o proje paylaşmıştık. Benzer bir proje. Şekil olarak farklı. Dikdörtgen paspas modelleri birazdan paylaşacağımız. Daha önce paylaştığımız ise yuvarlak paspas modellerindendi. Dıy eski kot pantolondan halı yapılışı da güzel bir proje. Elinizde çokça pantolonunuz varsa halı projesini de kullanabilirsiniz. Eki penye tişörtten paspas yapımı da yapılabilecek kolay projelerden. Eski kotlardan halı yapımı, eski tişörtlerden halı yapımı, paspas yapımı gibi projelerde kendin yap dıy dekorasyon fikirleri yapabilirsiniz.

Kottan Paspas Yapımı Anlatımlı

Herkesin rahatlıkla yapabileceği bir proje. Eski kotlardan halı yapımı için adından da anlaşılacağı gibi kullanmadığımız bir kot pantolona ve istediğimiz renklerde örgü iplerine ihtiyacımız olacak. Ve tabi ki birde tığ. Daha sonra aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek paspası örmek kalıyor geriye. Paspasın boyutlarını ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Kare, dikdörtgen, yuvarlak paspaslar örebilirsiniz.

  • 2 – 3 adet kullanmadığınız pantolon
  • Keskin kumaş makası
  • 5 mm tığ
  • Renkli örgü ipleri

Eski Kotlardan Halı Yapımı 21

Modelde kullandığımız paspasın boyutları 44 x 68 cm. İstediğiniz herhangi bir boyutta yapabilirsiniz. Önce kot pantolanların paçasını şeritler halinde keserek ipler oluşturalım.

Eski Kotlardan Halı Yapımı

Eski Kotlardan Halı Yapımı 1

Şimdi hazırladığımız kottan ipleri örgü ipleri ile buluşturma zamanı. Sık iğne ile paspasımızı örüyoruz.

Paspas hazır. Evinizin istediğiniz alanında kullanabilirsiniz.

Eski Kotlardan Halı Yapımı 16

Eski Kotlardan Halı Yapımı 17

Eski Kotlardan Halı Yapımı 18

Eski Kotlardan Halı Yapımı 19

Eski Kotlardan Halı Yapımı 20

Kaynak : https://mypoppet.com.au/makes/upcycled-denim-rag-rug-diy/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler