Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yaprak Paspas Yapılışı

Penye ip örgü modellerinden güzel bir paspas modeli yapılışıyla devam ediyoruz. Yeşil renkli yaprak paspas örüyoruz. Sonbahar renklerinde de örebiliriz. Hiç solmayan yeşil kalan ağaçların renginde de. Örgü yaprak paspas yapılışı için aynı rengin 2 farklı tonunu kullanacağız. Penye ip kullanarak öreceğiz. Bittiğinde ev dekorasyonumuzda kullanacağımız şahane bir model oluşacak. Penye iplerle çok güzel örgüler örüyoruz. Paspaslar, sepetler, puflar, salıncaklar örüyoruz. Duvar süsleri örüyoruz. En çok anlatım olarak paspasları paylaşıyoruz. Paspas örmeyi çok seviyoruz. Mesela penye ipten banyo paspası yapımı seveceğiniz modellerden. Parça iplerle örülebilecek bir proje. Penye ipinden paspas ise istediğimiz kadar renk sayısı kullanacağımız örneklerden. Hatta tek renklerle örülse bile muhteşem duracak örneklerden. Penye ipten paspas modelleri için yaprağımızın yapılışına geçelim.

Yaprak Paspas Nasıl Örülür?

Trabzanlarla ördüğümüz kolay modellerden. Tığ işi biliyorsanız modeli rahatlıkla örebilirsiniz. Penye iplerin kalınlıkları farklı olabiliyor. İplerinizin kalınlığına göre tığ ölçülerini 10 – 12 mm arasından tercih edebilirsiniz. Model kolay. Şemayı takip ederek çok rahat örebilirsiniz. Kısaca örgü yaprak paspas yapılışına değinelim.

Örgü Yaprak Paspas Yapılışı 2

Yaprağın sap kısmından başlayarak 33 zincir çekerek başlıyoruz. 2. zincirden itibaren 15 ilmek kaydırma yapıyoruz. Sonrasında yaprağı yapmaya başlıyoruz. 20 zincir çekip 4. zincire aynı yere 2 trabzan daha yapıyoruz. Devam ederek 13 trabzan yapıyoruz. Sırasıyla gelen 3 zincir içine trabzan yapıyor son ilmekleri birlikte örüyoruz. Köşeye geldiğimizde 1 trabzan yapıyoruz. Sonraki 3 zincire trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Son zincire kadar tek trabzan yapıyoruz. Son zincire aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip dönüyoruz.

Üst şemadan daha ayrıntılı görebilirsiniz. Şimdi yaprak paspasımızın son halini görelim. Açık yeşille ilmek kaydırma yaparak bordür geçmeyi unutmayalım.

Örgü Yaprak Paspas Yapılışı 1

Örgü Yaprak Paspas Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/12/tapetinho-folha-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler