Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Paspas Yapımı

Daha önce bu modeli sizlerle dantelden kase yapımı şeması olarak hazırlamıştık. Şimdi aynı modelden dantel paspas yapımı hazırladık. Çok güzel olmuş. Modeli görür görmez tanıdım daha önce farklı bir örnek ile paylaştığımızı. Sizde beğendiğiniz dantel motiflerinden, dantel örneklerinden paspaslar örebilirsiniz. Yine sizlerle mandala modelleri olarak paylaştığımız yuvarlak motifli örgü örneğinden şuanda popüler bir şekilde koton ipten paspas yapımı örülüyor. Dantelden kase yapımı içeriğimizden ince dantel ipi ile yapılmış örneğini yakından inceleyebilirsiniz. Farklı iplerle örüldüğünde örgülerin ne kadar değiştiğini görüyoruz. Çok şık oluyor ve değişiyor. Penye ip paspas modellerinin arasına pamuklu makromelerle ördüğümüz muhteşem bir örnek paylaşacağız. Tur sayılarını artırarak veya azaltarak paspasın çapını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Dantel Paspas Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü modelleri ve pamuklu makrome ipi ile örülmüş, koton iple örülmüş çok güzel bir paspas. Yapılışını hem şemalı olarak hemde videolu olarak hazırladık. Video yabancı örgü modellerinden. Örgü paspas modeli için ister şemayı takip edebilirsiniz. İsterseniz de videodan benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz.

Dantel Paspas Yapımı 2

Şema bu şekilde. Modelde 6 mm tığ ve 2 top makorme ipi kullanılmış. 6 mm tığ ile örebileceğiniz kalınlıkta bir iplik seçebilirsiniz. Modeli ince dantel ipleri ile örüp masa örtüsü, runner olarak da kullanabilirsiniz. Bir örnek görelim hemen.

Dantel Paspas Yapımı 1

Paspasın tarçın rengi ile örülmüş örneğini de görmüştüm. Farklı bir iplik ile örülmüştü. Çok güzel olmuş. Bence modeli gösteren renk krem rengi olmuş. Hemen paspasımızın bittiğinde nasıl duracağına bakalım.

Dantel Paspas Yapımı

Dantel Paspas Yapımı 3

Sıra geldi paspasın nasıl örüldüğünü incelemeye. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
One thought on “Dantel Paspas Yapımı”
  1. Verónica dedi ki:

    Me gusta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler