Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ananas Modeli Paspas Yapımı

Penye iple ördüğümüz şık bir paspas daha. Badem örgü modeli, ananas örgü modeli, çilek örgü modeli olarak geçiyor kullanacağımız örnek. Bu örneği hemen hemen her örgü çeşidinde kullanıyoruz. Şallarda, kazaklarda, battaniyelerde. Ananas modeli paspas yapımında kullanacağız şimdide. Anlatımını şemalı olarak verdiğimiz penye ip paspas modellerinden. Anlatımı çok uzun süreceği ve karışık olacağı için şema ile verdik. Şemada kullanılan sembollerin anlamlarını vereceğiz. Ve örerken takıldığınız herhangi bir yer olursa tur belirterek sorabilirsiniz. Değişik örgü paspas modellerinin anlatımlarını sizlere hazırlamaya çalışıyoruz. Anlatımlarını en anlaşılır bir şekilde yayınlamaya çalışıyoruz. Umarım beğeniyorsunuzdur. Yıldız örgü halı yapımı az sonra yapılışını paylaşacağımız model gibi şemalı anlatımlı. Fan modeli paspas yapılışı yepyeni değişik bir örnek. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ananas Modeli Örgü Paspas Nasıl Örülür?

Sarının 3 tonu ile yapılmış çok şık bir paspas. Ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ortasında çiçek kenarlarında ananas örneğiniz olduğu bir paspas. Ananas modeli paspas yapımının şeması ile başlayalım.

Ananas Modeli Paspas Yapımı

  • 6 zincir çekerek halka oluşturalım. Bu halkanın içine 12 sık iğne yapalım.
  • 9 zincir çekelim. Tığa 2 kez ip dolayarak 3. sık iğnenin üzerine batalım. 5 zincir çekip 2. sık iğnenin üzerine trabzanla batalım. Bu şekilde 4 yuva daha yapalım.
  • 3 zincir çekelim yuvanın içine 6 trabzan yapalım. 2 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım ve 7 trabzan yapalım.

Modelimizin ilk 3 turu bu şekilde yapılıyor. Şemada uzun çizgi trabzan, daire zincir, x ler sık iğne. Şimdi modelimiz bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Ananas Modeli Paspas Yapımı 2

Ananas Modeli Paspas Yapımı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/03/tapetinho-abacaxi-em-amarelos-de.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler