Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kilim Yapımı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün harika bir  örgü paspas modelleri var. Tığ işi kilim yapımı için elinizde olan iplerle renk renk örebilirsiniz. Tığ işi kilim yapımı olarak ördüğümüz modeli bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Hatta örgü yelek modelleri, örgü hırka modellerinde de güzel durur. Tığ işi kilim desenine geçmeden önce birkaç modelden bahsedelim. Mesela jüt ip halı yapımı ev dekorasyonunuza şıklık katacak. Örgü halı modelleri yapılışı koton, penye, ribbon gibi iplerle örebilirsiniz. Makrome ipleriyle örebilirsiniz. Dikkat etmemiz gereken tığ ölçüsü değişecektir. Ve tabi paspasın boyutları da. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız penye ipten dikdörtgen kilim çok beğenilmişti. Bu modelde çok beğenilecek örneklerden. Tığ işi kilim yapımı ev dekorasyonumuzda birçok yerde kullanabileceğimiz kolay örneklerden. Adım adım tarifini videoda hazırladık. Hadi izleyelim.

Tığ İşi Kilim Nasıl Örülür?

42 cm eninde 75 cm uzunluğunda örülmüş 20 farklı renk kullanılarak tasarlanmış harika bir kilim. Her renk ipten 25 – 30 gram iplik kullanılmış. Tabi bu ölçüler hazırlanacak paspasın boyutlarına göre değişecektir. Kullanım alanımıza göre paspasın boyutlarını belirleyebiliriz. Koridorlara uzun örebilirsiniz.

Tığ İşi Kilim Yapımı

Tığ İşi Kilim Yapımı 1

Tığ İşi Kilim Yapımı 2

Paspas bittiğinde yukarıdaki gibi duruyor. Renkli iplerle bebek battaniyesi olarak da süper olur. Eğer nasıl örüldüğünü merak ediyorsanız tek yapmanız gereken tığ işi kilim yapımı videosunu izleyebilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler