Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Halı Modelleri Yapılışı

Penye ip ile koton iplerle birçok kez örgü paspas modelleri yapmıştık. Bugün yine penye iplerle örgü halı modelleri yapılışı hazırladık. Daha önce ördüğünüz projelerden kalan penye ipleriniz varsa bu güzel halı için kullanabilirsiniz. Penye ip paspas modelleri için kullanacağınız penye ip markalarından seçtiğiniz iplere göre tığ ölçüleri seçebilirsiniz. 10 – 12 mm arası tığlar kullanabilirsiniz. Penye ipinden paspas modelleri banyo paspas modelleri olarak, ayıcıklı paspas modelleri çocuk odası, bebek odasında kullandığımız örneklerden. Dantel paspas yapımı koton iplerle, pamuklu makromelerle öreceğiniz paspaslardan olabilir. Çok güzel evinizin her köşesine yakışacak bir örnek. Detaylı anlatımı hem şemalı hem de videolu olarak hazırlanmıştı. Sizde ev dekorasyonunuz için severek örebilirsiniz. Hazırsanız örgü halı modelleri yapılışına geçelim.

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları

İstediğiniz boyutlarda örebileceğiniz banyo paspas modelleri veya evinizin farklı köşelerinde kullanacağınız güzel bir model. Örgü halı modelleri yapılışı için hemen şema ile başlayalım anlatıma. İstediğiniz ölçülerde zincir çekerek başlayabilirsiniz.

Örgü Halı Modelleri Yapılışı 4

Modelde 20 zincir çekilerek başlanıyor. 7. zincire trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 1 zincir atlıyor tekrar trabzan yapıyoruz. Bu turu bu şekilde tamamlıyoruz.

2. turda ise renk değiştirerek az önce yaptığımız 1 zincir yuvalara sık iğne ile batıyoruz. 3. turda tekrar ana rengimize dönüyor tura 4 zincir ile başlıyoruz. İlk turda yaptığımız trabzanın üzerine trazanla batıyoruz. Bu turu 1 zincir 1 trabzan olarak tammalıyoruz. 4. turda tekrar renk değiştirip sık iğne ile yuvalara batıyoruz. İstediğimiz boyutlara gelene kadar 2 turun tekrarını yapıyoruz.

Paspası tamamladıktan sonra kenarlarına 1 zincir 1 sık iğne yapıyoruz. Köşelerde 2 zincir çekiyoruz. Şemada x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor.

Paspası tamamladığımızda aşağıdaki gibi çok güzel görünüyor. Örgü halı modelleri yapılışını ayrıntılı bir şekilde paylaştık. Takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz.

Örgü Halı Modelleri Yapılışı 3

Örgü Halı Modelleri Yapılışı 2

Örgü Halı Modelleri Yapılışı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/09/tapetinho-marrom-de-listras-coloridas.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler