Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Papatya Örgü Paspas

Koton iplerle örülmüş hanım dilendi bey beğendi motifinden harika bir paspas. Papatya örgü paspas modelini evinizde keyifle kullanacaksınız. Penye ipten papatya paspas yapımı olarak da örebilirsiniz. Biraz daha kalın bir paspas olmuş olur. Veya pamuklu makromeler kullanabilirsiniz. Koton iplerle daha güzel olur galiba. Makinede de yıkayabilirsiniz. Penye ip paspas modellerini de makinede yıkayabilirsiniz. Koton iplere göre biraz daha ağırlaşacaktır paspaslar. Makineniz büyükse kg olarak yıkamada zorlanmayacaktır. El örgü halı modellerini, paspas modellerini çocuk odalarında, banyolarda, mutfak ve balkonlarınızda kullanabilirsiniz. Yatak odalarında da dantel desenli örgü paspas modelleri çok şık duruyor. Odalarınıza uygun iplerle paspaslar örebilirsiniz. Birçok modele, anlatımlı örneğe ulaşıp kendi evleriniz için örebilirsiniz.

Koton İple Örgü Paspas

Papatya örgü paspasın yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemada tüm ayrıntıları mevcut. Yine bildiğimiz tığ işi teknikler ile yapılıyor. Zincir, trabzan, sık iğne gibi. Kare motifler, çiçek ve yıldız kısmının şemasını sizlere vereceğiz. Kare motifi daha önce farklı yerlerde de kullandık. Battaniye modelleri motifleri olarak ördük. Önce çiçeğimizin şemasını görelim.

Papatya Örgü Paspas 3

Daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Şimdi diğer şemaları görelim. Çiçeğimizin etrafına trabzanlarla kare kısmı örüyoruz.

Papatya Örgü Paspas 4

Kare motifleri aşağıdaki gibi yıldız şemamıza ekliyoruz.

Papatya Örgü Paspas 2

Papatya Örgü Paspas 1

Kenar oyamızı da yapıp bitiriyoruz. İşte paspasımız. Harika oldu. Farklı renklerde de çok güzel duracak yıldız şeklinde papatya örgü paspas.

Papatya Örgü Paspas

Kaynak : http://www.euroroma.com.br/blog/tapete-de-croche-estrela/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler