Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür?

Sizden gelen istekler üzerine elde büyük bir paspas nasıl örülür hakkında bir yazı hazırlamaya karar verdik. İstediğiniz renklerde kendi büyük el yapımı paspas örebilirsiniz. Sizlere beğendiğimiz birçok farklı tarzda el yapımı paspas modelleri paylaştık. Penye ipten paspas yapımı yine penye ipten kalp paspas yapılışını, banyolarınızda ve evinizin diğer bölümlerinde kullanabileceğiniz çim örgü paspas yapımını paylaşmıştık. Bugünde keçe fitilden paspas yapacağız. Hadi başlıyoruz.

Keçe Fitilden Paspas Nasıl Yapılır ?

Malzemeler : Gri merinos yünü keçe fitil kullandık. Yine aynı teknikle kumaşı keserek paspas yapabilirsiniz. Veya penye ipten paspas yapabilirsiniz. Bunlardan farklı olarak bizim gibi keçe kullanabilirsiniz.

Paspası elimizle öreceğiz. İsteyen kalın bir tığ ile de örebilir ama el ile örmenin keyfi bir başka. Tur başlarına işaretleyici koyalım.

2 zincir çekerek başlayalım. İçine 6 sık iğne yapalım. Bu turda arka ilmeklere batarak ve her ilmeğe iki kez batarak 12 sık iğne yapalım.

Bu turda da yine arka ilmeklere batarak örüyoruz. 1 örüp 1 artırarak 18 sık iğne yapıyoruz. Sonraki turda yine arka ilmeklere batıyoruz. 2 ör bir artır ile 24 sık iğne yapıyoruz.

Şimdiki turda 3 ör bir artır ile arka ilmeklere batarak 30 sık iğne yapıyoruz. Sonrakinde ise 4 ör bir artır ile 36 sık iğne. Arka ilmeklere batarak örüyoruz.

İstediğiniz büyüklüğe gelene kadar bu şekilde artırmalar yaparak örmeye devam edin. Ve keçe paspas bittiğinde şahane oluyor.

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür ? 1

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür ? 4

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür ? 3

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür ? 2

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür ?

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür ? 9

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür ? 5

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür ? 7

Videolu, Elde Paspas Nasıl Örülür ? 8

Keçe paspas yapılışı videodan izleyerek elinizle nasıl öreceğinizi görebilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler