Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Araba Yolu Halı Yapılışı

Çocuk odası dekorasyonunda kullanacağınız aynı zamanda çocukların eğlenceli oyunlar oynayacağı bir paspas örüyoruz. Örgü halı modellerimiz arasına bir yenisini ekliyoruz. Araba yolu halı yapılışı. Özellikle erkek çocukları bayılacak. Örgü oyun halısı, oyun matı gibi de düşünebilirsiniz. Yine paspasın boyutlarını istediğiniz gibi büyütebilir, küçültebilirsiniz. Sanırım uzun zamandır tığ işi paspas modellerine değinmemiştik. Bu uzun arayı çocuklarımızın seveceği bir proje ile kapatalım istedik.

Araba yolu halı yapılışına geçmeden yine çocukların odalarında kullanacağımız paspaslara değinelim. Mesela basketbol topu şeklinde paspas açıklaması seveceğiniz modellerden. Basketbolu seven çocuklarınıza hemen örebilirsiniz. Penye ip yıldız paspas yapılışı çocuk odalarında, bebek odalarında çok tercih edilen modellerden. Aynı şekilde penye ipten ayıcık paspas yapılışı da çok örüldü. Daha fazlasına önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni paspas modelimizin anlatımına geçelim.

Araba Yolu Paspas Nasıl Örülür?

Yeşil, beyaz, sarı, gri veya siyah gibi elinizde olan iplerle öreceğiniz kolay paspaslardan. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilir. Paspasın yapılışında, başlangıcında zincir çekiyoruz. Daha sonra zincirlerin etrafını trabzanlarla doldurarak paspasa şekil veriyoruz. Büyüklüklerini tur sayılarını, zincir sayılarını belirleyerek artırabilirsiniz.

Araba yolu paspas yapılışı için 4 renk orta kalınlıkta iplik kullanacağız. Yünlü ipler, pamuklu ipler veya elinizde olan ipleri de kullanabilirsiniz. Sadece ipliğin kalınlıkları değiştiğinde paspasın boyutlarında da değişiklikler olacaktır. Bunu unutmamak gerekir. Tığ olarak ise 4 mm tercih ediyoruz. Halının boyutları 53 x 38 cm civarında.

Araba Yolu Halı Yapılışı

Çocuklar bayılacak. O halde hemen anlatıma geçelim araba yolu halı yapılışını öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler