Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Yıldız Paspas Yapılışı

Penye ip paspas modellerinden en çok örülen ve sorulan bir modelde penye ip yıldız paspas yapımı. Eski tişörtten peye ip yapımı ile penye ip elde edebilir istediğiniz örgüyü örebilirsiniz. Penye ip paspas, penye ip sepet. Beğendiğiniz desen ve renklerde. Penye ip örgü modellerine de sizden gelen istekler doğrultusunda yapılışlarına, modellerine sayfamızda yer vermeye çalışacağız. Sık kullanılan modellerden olan örgü paspas yıldız motifli nasıl yapılır anlatalım istedik.

Penye ip örgülerinde genelde 10 numara şiş veya 10 mm tığ kullanılıyor. Ben şuan örgü puf modeli yapıyorum. 10 numara şiş ile örüyorum. Çok vaktim olmadığı için örmeye biraz yavaş ilerliyor. Ne zaman biter tam olarak bilemiyorum. Yapılışını sizlerle videolu olarak paylaşmayı düşünüyorum. :)

Penye İpten Yıldız Paspas Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 2 farklı renkte penye ip
  • 10 mm tığ
  • Makas

İstediğiniz renkte örebileceğiniz güzel bir paspas modeli. Ev dekorasyonunda istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Balkon dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda, mutfakta, banyoda, her alanda kullanabilirsiniz bu şık penye ipten paspasları.

Paspasın yapılışını sizlere şema olarak vereceğiz. Yaparken takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Ortadan başlayıp yıldız kısmına geldiğinizde aynı anda iki rengi örerek devam ediyor. Paspasın yapımında trabzan ve sık iğne kullanılıyor.

İlk turda 14 trabzan, sonraki turda 28 trabzan yapıyorsunuz. Bir sonraki turda ise 40 trabzan yaparak yavaş yavaş yıldızı yapmaya başlıyorsunuz. İşte sizlere paspasın şeması.

Penye İp Yıldız Paspas Yapılışı 1

Paspası başladınız ve bitti. Aşağıdaki gibi görünecektir.

Penye İp Yıldız Paspas Yapılışı 2

Penye İp Yıldız Paspas Yapılışı

Sizlerde yaptığınız el işlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Mutlu günler dilerim.

Penye İp Yıldız Paspas Yapılışı 3

 

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2014/12/tapete-tapestry-estrela-azul-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler