Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Ayçiçeği Paspas Yapımı

Sizlere güzel beğeneceğinizi düşündüğüm güzel bir penye ip paspas modelinden bahsedeceğim. Ayçiçeği deseni uygulaması yapacağız. Modeli farklı renkte penye iplerle de örebilirsiniz. Penye ipler şuan çok kullanılıyor. Her yerde penye ipten ürünler görebilirsiniz. Çeşit çeşit penye ip sepetler, penye ip paspaslar, penye ipten örgü puf modelleri. Ama dikkat ettim genelde hep aynı desenler. Ama bizde artık farklı desen uygulamaları görebilir ve rahatça şemalardan örebilirsiniz. Eğer etrafınızda penye ip bulamazsanız eski tişörtten penye ip yapılışı ile tişörtlerinizi ipe dönüştürebilirsiniz.

Penye İpten Ayçiçeği Paspas Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Kahverengi penye ip
  • Beyaz penye ip
  • Sarı ve yeşil penye ip
  • 10 mm tığ

Resmi gördüğünüzde zor gelebilir. Ama şemayı takip ederek kolayca örebilirsiniz. Wayuu mochila baglerde olduğu gibi ipleri yürüterek yapabilirsiniz. Bu teknikle örgünün arka yüzü de güzel olacaktır. Modelin şeması aşağıdaki gibidir. Önce kahverengi kısmı yapıyorsunuz. Sonra yeşil ve sarı kısmı birlikte şemadaki gibi örüyorsunuz. Beyaz kısma gelince ipi modele ekleyerek örmeye devam ediyorsunuz.

Penye İpten Ayçiçeği Paspas Yapımı

Yuvarlak penye ip paspas yapımı bittiğinde evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Farlık renklerle de uygulamasını yapabilirsiniz. Penye ipten örgü modelleri ile şuan satış yapan ve ev bütçesine katkıda bulunan birçok arkadaşımız var. Farklı model arayanlar için güzel bir örnek.

Penye İpten Ayçiçeği Paspas Yapımı 3

Penye İpten Ayçiçeği Paspas Yapımı 2

Penye İpten Ayçiçeği Paspas Yapımı 1

Ayçiçeği Motifi Yapılışı Viedo

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2014/12/tapete-girassol-em-trapilho-tecnica-de.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler