Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı

Eski tişörtten penye ip yapımını daha önce sizlere anlatmıştık. Şimdi hazırladığımız penye ipten kalp sepet yapımını anlatmak istiyorum sizlere. Evinizin her köşesinde kullanarak ev dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Daha büyük örerek banyo dekorasyonunda içine havlu, kokulu taş , kokulu sabunlar koyabilirsiniz.

Penye İpten Kalp Sepet Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Penye ip
  • 12 mm tığ

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı 9

İlk olarak kalp örerek başlıyoruz. Sihirli halka üzerine 3 zincir çekerek başlayalım. Daha sonra yanına 12 trabzan yapalım. Veya 4 zincir çekip son zincir içine 12 trabzan yaparak da başlayabilirsiniz.

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı 2

Tığa iki kez ip dolayıp 3. trabzan üzerine aynı yere 7 trabzan yapalım. Yanındaki yani 4. trabzan üzerine bir kez batarak trabzan yapalım. Şimdi iki kez aynı yere 2 trabzan yapalım. Devam ederek yanından aynı  yere 2 trabzan yapalım. 1 zincir çekip son trabzanın üzerine sık iğne ile batalım. Aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Şimdi iki kez aynı yere 2 trabzan, sonra yanından devam ederek 1 trabzan yapalım. Tekrar ilk başta yaptığımız gibi aynı yere tığa iki kez ip dolayarak 7 trabzan yapılım. Ve kalbin başlangıç noktasına sık iğne ile batalım.

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı 3

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı 4

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı 1

Kalp hazır. Sepet formu vermek için 3 sıra artırma yapmadan sık iğne örelim. Son sırada ilmek kaydırma yapıp bitirelim. Bitti. Penye ipten sepet bu kadar. Çok eğlenceli.

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı 5

İstediğiniz kadar örüp kendinize depolama alanı oluşturabilirsiniz. Dekorasyonda kullanabilirsiniz. Çok güzeller. Sizde ördüğünüz ürünleri  bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı 8

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı 7

Penye İpten Kalp Sepet Yapılışı 6

Kaynak : http://mypoppet.com.au/makes/2014/02/crochet-heart-shaped-storage-baskets.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler