Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp İle Paspas

Örgü modellerinden renkli paspas modeliyle devam ediyoruz. Birazdan paspas olarak paylaşacağımız modeli daha önce bebek battaniyesinde motif yapılışında kullanmıştık. Nasıl örüldüğünü, bittiğinde battaniye motifi olarak nasıl durduğunu merak ediyorsanız gökkuşağı altıgen motif yapımından detaylara bakabilirsiniz. Aynı modeli fıstık yerine trabzan yaparak paspas yapımında kullanıyoruz. İp değiştirdik sadece. Hemen örgünün boyutları değişti. Çünkü ipler, tığ oldukça kalın. Penye ip örgü modelleriyle paspaslar, sepetler çok örüyoruz. Bugün örmesi kolay modellerle devam ediyoruz. Herkesin rahatlıkla istediği renkle, renk düzeniyle öreceği penye ipten halı yapımı paylaşacağız. Örgü halı modelleri anlatımlı şemalı olarak hazırladık. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa yorum kısmından bizlere hemen ulaşabilirsiniz. Penye ip ile paspas yapımı için şemamıza, bittiğinde nasıl durduğuna geçelim.

Penyeden Paspas Yapımı

Penye İp İle Paspas 10

İlk olarak işe şemayı incelemekle başlıyoruz. Renkli kısımlarda fıstıklar da yapabilirsiniz trabzanlar da. Tercih sizin. Popcornlarda güzel durur. Tur sayılarını artırarak paspasın boyutlarını dilediğiniz gibi kullanacağınız alana göre büyütebilir veya küçültebilirsiniz. Model bittiğinde kenarına beğendiğiniz kenar oyası modellerinden uygulamalar veya sık iğneler, ilmek kaydırmalar yapabiliriz.

Paspas 5 renk kullanılarak örüldü. Evde kalan parça iplerle örülebilecek kolay modellerden. Eğer elinizde parça penyeleriniz varsa paspası örmek için kullanabilirsiniz. Hatta penye tişörtlerden ip yapabilir eviniz için paspas örebilirsiniz. Muhteşem bir fikir olmaz mı. Gelelim şimdi penye ip ile paspas bittiğinde nasıl duruyor bakalım.

Penye İp İle Paspas 8

Penye İp İle Paspas 9

Penye İp İle Paspas 7

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/07/tapete-hexagonal-listrado-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler