Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sakallı İpten Paspas Yapımı

Penye ip paspas modellerinden çokça bahsetmiştik. Şimdi sakallı ipten paspas yapımı hazırladık. Yapılışı kolay bir model. Motifli örgüleri sevenler için şık bir örnek. Artık ipleri değerlendirmek içinde güzel bir örnek. Altıgen motif kullanıyoruz. Bu motif ile daha önce yine bebek battaniyelerinde kullanmıştık. Örgü paspas modelleri sakallı ip ile örebilirsiniz, koton iplerle örebilirsiniz. Örgü modellerinden beğendiğiniz motifleri örgü paspas örneklerinde kullanabilirsiniz. Bu motif oldukça kolay bir motif. Örgüye yeni başlayanlar ve evlerine paspas örmek isteyenler için kolay bir örnek. Şemayı takip ederek örebilirsiniz. Tığ işi olarak ördüğümüz, trabzanlarla ördüğümüz bir örnek. Sakallı ipten paspas yapımı detaylarına geçelim.

Sakallı İpten Motifli Paspas Yapılışı

Sakallı ipten paspas yapımı için güzel bir motif hazırladık. Motiflerin sayısını ayarlayarak boylarını örmek istediğiniz alana göre ayarlayarak örebilirsiniz.

Sakallı İpten Paspas Yapımı 2

Birkaç rengi birleştirerek öreceğiniz harika bir örnek. Bu motifi biliyor olabilirsiniz. Daha önce battaniye modellerinde kullandık. Sihirli halka ile başlayıp içine 3 zincir ile devam edip trabzanlar örüyoruz. Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Artı ise sık iğne. Motifleri birbirine şemada gördüğünüz renk düzeninde dikerek birleştirebilirsiniz. Veya son turda sık iğne ile birleştirebilirsiniz.

Gri, sarı ve yeşil renklerini kullanarak çok güzel bir paspas ördük. Şimdi bu paspasın nasıl göründüğüne bakalım.

Sakallı İpten Paspas Yapımı 1

 

Çok güzel değil mi ve kolay. Sizde ev dekorasyonunuz için bu paspaslardan örebilirsiniz.

Sakallı İpten Paspas Yapımı

Kaynak : http://www.euroroma.com.br/blog/tapete-de-croche-colmeia-com-euroroma-trento/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler