Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İple Paspas Modelleri

Örgü paspas modelleri ve yapılışlarından yeşil tonlarında hazırlanmış çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Penye iple paspas modellerini keyifle istediğiniz renklerle örebilirsiniz. Model paylaşımı bizden istediğiniz renklerde istediğiniz ölçülerde örmek sizden. Penye ip paspas modelleri üzerinde anlatımları inceleyerek istediğiniz renk düzeninde örebilir ve tur sayılarını istediğiniz gibi artırarak veya azaltarak büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Penye ipten paspas modelleri mavinin tonları ile örülmüş bir örnek. Ve çok güzel bir model. İstediğiniz renk düzeninde örebilir ve evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda, balkonlarda, teraslarda, çocuk odalarında ve her yerde. Renklerin dansı diyebiliriz penye iple paspas modellerine. Eğer ipleriniz artarsa örgü sepet modellerinde de kullanabilirsiniz. Penye ip sepet modellerinden anlatımlarımız mevcut. İpinizin yeteceğini düşündüğünüz tarifleri örebilirsiniz.

Penye İpten Paspas Naslı Yapılır?

Renkli penye iplerle ve 10 mm tığ ile örülmüş bir paspas. Sizler ipinizin kalınlığına göre tığ tercihleri yapabilirsiniz. Bazı penye ipler daha kalın olabiliyor o zaman 12 mm tığ kullanabilirsiniz. İnce ise 6 mm – 8 mm kullanabilirsiniz. Penye iple paspas modelleri renkleri ile içinizi açacak bir model.

Penye İple Paspas Modelleri

Paspasımız için kullanacağımız şema yukarıda paspas üzerinde gösterilmiştir. Siz ihtiyacınıza göre tur sayılarını istediğiniz gibi artırıp azaltabilirsiniz. Modelde x ler sık iğne, uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. V ler ise artırma. Aynı yere 2 kere batıyoruz. Şemayı sembollerin anlamlarını bildiğimizde daha kolay örebiliriz.

Şimdi paspasımızın bittiğinde nasıl durduğunu görelim. Çok beğenecek ve hemen örmek isteyeceksiniz.

Penye İple Paspas Modelleri 2

Penye İple Paspas Modelleri 3

Penye İple Paspas Modelleri 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/08/tapete-mandala-de-tulipas-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler