Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lego Halı Nasıl Örülür?

Yepyeni bir paspas modeliyle karşınızdayız. Sırada evimize çok yakışacak, renk katacak örgü halı modeli var. Koton iplerle ördüğümüz halı aslında bildiğimiz bir örgü modeliyle yapılıyor. Köşeden köşeye örgü modeli veya C2C örgü modeli diyebiliriz. Bu güzel modeller halı öreceğiz. Sizce aynı şekilde bebek battaniyesi veya örgü oyun halısı da güzel olmaz mı. Hatta bebek örgülerinde hırkalarda, yeleklerde de kullanabiliriz. Lego desenli yelekler çok hoş olur diye düşünüyorum. Eğer paspas olarak örmeyi düşünüyorsanız koton ipler, makrome ipleri, penye ipler de kullanabilirsiniz. Tabi bu ipleri kullandığımızda örgümüzün boyutları değişecektir. Penye iple farklı tarzda örülmüş köşeden köşeye paspas örmüştük. Tarifine köşeden köşeye penye paspas yapımından ulaşabilirsiniz. Lego halı artık ipleri değerlendirme projeleri arasında da yer alabilir. Çok renkli olduğu için her parçada parça ipler kullanılabilir.

Daha burada sayamadığımız birçok paspas modelimiz var. Mesela hasır iple örülmüş mutfaktan banyoya birçok yerde kullanabileceğiniz jüt ip halı yapımı var. Şahane. Tam çeyizlik. Tığ işi kilim yapımı ise yine renkli iplerle örtüğümüz örneklerden. Şimdi yeni model olan lego halı nasıl örülür detaylara geçelim.

Lego Halı Modeli Yapılışı

Legolar gibi iç içe geçmiş bir düzene göre oluşturulmuş harika bir paspas. Pembeler, kırmızılar, yeşiller, sarılar… Tam lego renklerinde lego şeklinde. Detaylı videosuyla lego halı nasıl örülür izleyebilirsiniz. 3,5 mm tığla örülmüş bir halı. Bu ölçülere uygun ipler kullanabilirsiniz. Tabi daha farklı iplerle de örebilirsiniz. O zaman tığ ölçünüzü değiştirmelisiniz. Dolayısıyla paspasın boyutları da değişecektir.

Lego Halı Nasıl Örülür? 2

Lego Halı Nasıl Örülür? 1

Lego Halı Nasıl Örülür?

Eğer örmek isterseniz lego desenli çok güzel bir battaniye tarifi daha var. Detaylara lego desenli battaniye yapılışından ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelin anlatımına geçelim.

 

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Lego Halı Nasıl Örülür?”
 1. Jane dedi ki:

  Thank you for sharing your patterns with us thank you

  1. Melek dedi ki:

   Thank you

 2. Jane dedi ki:

  Thank you for sharing your patterns with us

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler