Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Köşeden Köşeye Penye Paspas Yapımı

Penye ipten kare paspas modeli yapıyoruz. Daha önceki penye ip örgü modellerinden artan, kalan ipleri değerlendirmek için güzel bir proje. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Köşeden köşeye örgü modelini daha çok battaniye modellerinde, kırlent modellerinde görmüştük. Bugün çok şık örgü paspas yapıyoruz. Penye ip birçok örgü modelinde kullanılıyor. Penye ipten çanta modelleri , penye ipten sepet modelleri, penye ipten amerikan servis ve penye ipten örgü puf yapımı. Sizde ev dekorasyonunuz için birçok örgüde kullanabilirsiniz.

Köşeden Köşeye Penye Paspas Nasıl Yapılır?

Bu proje için renk renk penye iplere ihtiyacımız olacak. Önceki çalışmalarınızdan kalan penye iplerinizi kullanabilirsiniz. Tabiki tek renk ile de örebilirsiniz. Veya 2 -3 renkli de. Tercih tamamen sizin. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şemada nasıl yapacağınız. Hangi yönlerde öreceğiniz oklarla gösterilmiştir. Takip ederek kolayca örebilirsiniz.

6 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra 4. zincirden devam ederek 3 dolgu ( trabzan ) yapıyoruz. 6 zincir çekiyoruz. Yine üzerine 4. zincirden 3 trabzan yapıyoruz. En baştaki zincir ile yaptığımız trabzanın üzerine sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 3 zincir çekip yanda bulunan zincirlerin üzerine trabzan yapıyoruz. Bu şekilde istediğimiz büyüklüğe gelene kadar örmeye devam ediyoruz. Şimdi şablonu aşağıda veriyoruz. İnceleyerek kolayca örebilirsiniz.

Köşeden Köşeye Penye Paspas Yapımı

Ve paspas bittiğinde farklı renkte bir iplik ile paspasın etrafına 3 -4 sıra sık iğne örüyoruz. En son renkli ipliklerimizle püskül takıp paspası bitiriyoruz. Bu şekilde kalan ipleri değerlendirmiş oluyoruz. Ve çok şık bir paspas örmüş oluyoruz.

Köşeden Köşeye Penye Paspas Yapımı 1

Köşeden Köşeye Penye Paspas Yapımı 4

Köşeden Köşeye Penye Paspas Yapımı 3

Köşeden Köşeye Penye Paspas Yapımı 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/06/tapete-escada-diagonal-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler