Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Paspas Yapılışı

Evimizin her köşesinde kullanacağımız şahane bir paspas yapılışı hazırladık. Örgü paspas modellerinde koton iplerle kullandığımız modellerden. Ribbon ipler, kordon ipler, makrome ipleri gibi birçok çeşit kullanabiliriz. El örgü paspas yapılışı uzun bir hali olarak örülebilir. Yatak odalarında, koridorlarda kullanabiliriz. Mutfaklarda kullanabiliriz. Örgü banyo paspası olarak örüp kullanabiliriz. Kenarında kirpik oyası kullandığımız paspas bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Kirpik kenar oyası modeli battaniyelerde, peteçe kenarlarında, havlu kenarlarında, müslin battaniye kenarlarında ve birçok yerde kullanılabilir.  Örgü paspas modeli yapılışında kullandığımız kenar oyasını daha önce ördüğünüz farklı modellerde de kullanabilirsiniz. Paspas örgü modelleri ve yapılışı kenarında iç kısımda kullandığımız renklerden yapabiliriz. Tığ işi ördüğümüz kenar oyalarında eğer tek renk yapmadıysak renkli ipler kullandıysak içinde bulunan iplerden kenar oyamızı da yapabiliriz. Dantel paspas yapımı detaylarına göz atalım.

Tığla Paspas Nasıl Örülür?

Paspas 3 aşamadan oluşuyor diyebiliriz. Önce 1 tur  trabzanlar, 1 tur kafesler kısmını örüyoruz. Bu kısmı istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Boyutları bu kısımda belirliyoruz. Sonra dış kenar çerçeveyi örüyoruz. Bu kısımlarda köşelerde trabanlar yapıyoruz. Arada 3 lü trabzanlı grup örüyoruz. 2. aşamayı da bitirdikten sonra kenar oyası kısmına geçiyoruz. 3. kısım. Burada kenar oyasını kullanıyoruz. Beğendiğiniz herhangi bir örneği de kullanabilirsiniz.

El Örgü Paspas Yapılışı 1

El Örgü Paspas Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Örülmeye değer bir örnek. Tek renk veya iki renkli fark etmez. Her şekilde çok güzel olacaktır. Orta kalınlıkta ipler kullanarak paspası örüyoruz. Hemen videolu yapılışına geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler