Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı

Koton iplerle örülmüş güzel bir paspas tarifi hazırladık şimdi. Ev dekorasyonunuz için istediğiniz boyutlarda örebilir ve evinizin istediğiniz köşesinde örebilirsiniz. Örgü paspas modellerinden, penye ip paspas modellerinden çok güzel örnekler hazırladık. Şemalı, videolu, ayrıntılı anlatımlı modellerden bahsettik. Penye ip paspas modellerinden bahsedelim biraz. Daha sonra yeni modelimizin yapılışına geçebiliriz. Penye ipinden paspas yapmak için makrome ipleri, koton ipler, penye ipler kullanabilirsiniz. Daha önce ördüğünüz örgülerden artan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Örgü halı modelleri yapılışı kare, dikdörtgen modellerde örebileceğiniz örneklerden. Daha fazla model için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi paspas örgü modelleri ve yapılışına geçelim.

Paspas Yapımı Anlatımlı

Şemalı anlatımla ve videolu anlatımla harika bir paspas modeli. Çok sorulan örneklerden. Tarifini bulunca hemen sizlerle paylaşmak istedik. Birçok çeşitli iplerle örebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ipin kalınlık ve inceliğine göre tığ seçmek. Ve seçtiğimiz iplerde örgülerin boyutlarının değişeceğini bilmek. Paspas örgü modelleri ve yapılışı için sizlere önce şemayı vermek istiyorum.

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı 2

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı 5

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı 7

Pamuklu ip ve 3 mm tığla örülmüş. Zincir sayılarını ayarlayarak ve üzerine baklava dilimlerini kurarak paspaslarınızı örebilirsiniz.

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı 3

Her bir kutucuk 1 trabzan anlamına geliyor. Şiş örgü modelleri ile de örebilirsiniz. Her bir kutucuğu 1 ilmek olarak düşünebilirsiniz. Şimdi paspas örgü modelleri ve yapılışı bittiğinde nasıl görünecek onu inceleyelim.

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı 4

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı 6

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı 9

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı 1

Paspas Örgü Modelleri ve Yapılışı 8

Çok güzel görünüyor değil mi. Banyo paspası olarak, mutfakta, koridorlarda, balkonlarda her yerde örüp kullanabilirsiniz. Kenarlarını yine püsküllerle süsleyebilirsiniz. Şimdi paspasımızın nasıl örüldüğünü videolu olarak izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7262

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler