Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Banyo Paspası Yapımı

Tığ işi örgü modelleri ile çok güzel yuvarlak motifli paspas örüyoruz. Örgü paspas modelleri ve yapılışı. Penye ipten banyo paspası yapımını evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Çok güzel bir model ve üstelik çok kolay. Penye ip örgü modellerinden daha önce ördüğünüz örgülerinizden artan ipleriniz varsa keyifle kullanabilirsiniz bu güzel paspası örmek için. Penye ipten dikdörtgen halı için motiflerin boyutlarını tur sayılarını artırarak artırabilir veya azaltabilirsiniz. Örgü halı modelleri yapılışı için şemayı büyüterek örgü amerikan servis, örgü bardak altığı olarak da kullanabilirsiniz. Yuvarlak motiflerin boyutlarını ayarlayıp dikdörtgen amerikan servis olarak örebilirsiniz. Sarı mavi beyaz renklerde örerek nazar boncuğu paspas modelleri şeklinde tasarlayabilirsiniz. Penye ipten banyo paspası yapımı için detaylara geçelim.

Banyo Paspası Nasıl Örülür?

Penye iplerin kalınlıkları farklılık göstermekte. İplerinizin kalınlık ve inceliğine göre 10 – 12 mm arası tığlar seçerek paspaslarınızı örebilirsiniz. Desenli penye iplerde mevcut. Paspas yapımında isterseniz onları da kullanabilirsiniz. 6 büyük motif ile paspası tamamlıyoruz diyebiliriz. Aralar içinde küçük motiflerimiz var.

Penye İpten Banyo Paspası Yapımı 1

Aynı şemada 3 farklı boyda motif örüyoruz. 1. motif hemen ilk turu yaptığımızda bitiyor. 2. motifi 2 turla tamamlayıp örüyoruz. 3. büyük motif ise 5 turda bitiyor. İlk motifi sihirli halka içine 8 sık iğne yaparak tamamlıyoruz. 2. motifi sihirli halka içine 8 sık iğne yapıyoruz. 2. turda her ilmeğe 2 kez batıyor 16 sık iğne yapıp turu tamamlıyoruz. 3 büyük motifte ise yine aynı şekilde ilk 2 turu örüyoruz. Daha sonra sırasıyla 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır, 3 ör 1 artır ile turları başlıyor ve tamamlıyoruz. Önce küçük ve orta motifi örersek büyük motifleri örerken hepsini birbirine ekleyebiliriz.

Tüm motifleri birbirine ekledikten sonra paspasın etrafına zincirlerle çerçeve dönüyoruz. 2 tur sık iğne yapıp bitiriyoruz.

Penye İpten Banyo Paspası Yapımı 2

Penye İpten Banyo Paspası Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/04/tapete-rodelas-e-rodelinhas-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler