Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Dikdörtgen Halı

Penye ip örgü modellerinden harika bir halı tarifi hazırlıyoruz. Penye ipten dikdörtgen halı yapılışı için istediğiniz renk düzenini kullanabilirsiniz. Penye iplerle  çok güzel örgüler ördük. Sepetler, paspaslar, puflar, salıncaklar ördük. Bugün daha önce paylaştığımız örgü paspas modellerine yeni bir model daha ekleyeceğiz. Tığ işi paspas modelleri yapılışı için şemayı hazırladık. Tek renkli, 2 renkli, 3 renkli olarak örebilirsiniz. Boyutlarını yine istediğiniz gibi ayarlayarak örebileceğiniz bir paspas. Örgü halı modelleri yapılışı parça penye iplerinizi değerlendirmek içinde çok güzel bir model. Penye ipten dikdörtgen halı detaylarına geçelim. Ev dekorasyonumuz için örmeye başlayalım.

Örgü Halı Modelleri Yapılışı

İstediğiniz ölçülerde örebileceğiniz harika bir halı. Kolay bir örnek. Eviniz için yolluk halılar örebilirsiniz. Banyo halısı modelleri örebilirsiniz. Çocuk odaları için yatak odaları için evinizin her köşesi için örebilirsiniz. Penye ipten dikdörtgen halı için şemalı anlatım ve detaylı anlatım hazırladık.

Penye İpten Dikdörtgen Halı

Penye İpten Dikdörtgen Halı 5

Trabzanlarla, zincirlerle örülmüş kolay bir şal. Penye iplerin kalınlıkları değişiyor. Kullanacağınız penye ipin kalınlığına göre tığ ölçülerinizi belirleyebilirsiniz.

Paspasa 25 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra 4. zincire batarak aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Hiç zincir çekmeden 3. zincire atlıyoruz. Aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. Son zincire kadar aynı işleme devam ediyoruz. Son zincir içine geldiğimizde aynı yere 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. Sonra zincirin diğer tarafına devam ederek 3. zincire atlıyor ve aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. Son zincire gelince aynı yere 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. 1. turu tamamlıyoruz. 2. turda renk değiştiriyoruz. Bu turu 3 zincir çekip trabzanlar arasına sık iğne ile batarak tamamlıyoruz.

2 turu tamamladık. Paspas şemadan takip ederek örebiliriz. Paspası tamamladıktan sonra kenar oyası ile tamamlıyoruz. Çok güzel bir paspas çıkıyor ortaya.

Penye İpten Dikdörtgen Halı 6

Penye İpten Dikdörtgen Halı 1

Penye İpten Dikdörtgen Halı 4

Penye İpten Dikdörtgen Halı 3

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/03/dois-tapetes-retangulares-em.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler