Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Örgü Kilim Yapılışı

Penye ip örgü modellerinden yepyeni bir örnek daha. Çiçekli örgü kilim yapılışı. Ev dekorasyonumuza renk katacak. Çocuk odası dekorasyonunda, banyo dekorasyonunda kullanacağınız şahane modellerden. Çekli örgü kilim yapılışında kullanılan çiçekleri parça ipleri değerlendirmek içinde örebilirsiniz. Şemalı anlatımla hazırladığımız örgü kilim modeline geçmeden önce daha önce bahsettiğimiz halı modellerine değinelim. Tığ işi kilim yapımı renkli iplerle örülmüş, pamuklu iplerle örülmüş çok hoş örneklerden. Penye ipten dikdörtgen kilim çok sevilen modellerden. Örgü bebek battaniye modelleri paylaşımı hazırlamıştık daha önce. Aynı modeli kilim olarak da düşünebilirsiniz. Etnik desenli çok güzel bir kilimimiz olmuş olur. Çiçekli örgü kilim yapılışı için anlatıma geçiyor keyifle örgümüzü örmeye başlıyoruz.

Çiçekli Örgü Kilim Nasıl Örülür?

Ana renk olarak renkli, batik renkli penye ip kullanıyoruz. Çiçekler için ise elimizde olan ipleri kullanıyoruz. Ana renk ile uyumlu çiçekler yapıyoruz. Çiçeklerin her birini renkli yapabileceğimiz gibi tek renk olarak da çalışabiliriz. Paspasın üzerine çiçekleri sonradan yapıyoruz. Halıda ise daha önce kullandığımız, bildiğimiz bir deseni örüyoruz.

İlk olarak şemaya bir göz atalım. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne anlamına geliyor. Kilimin boyutlarını dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Öreceğiniz alana göre zincir sayılarını belirleyebilirsiniz.

Çiçekli Örgü Kilim Yapılışı 1

Paspası üst şemada olduğu gibi örüyoruz. Sonra alt kısımda bulunduğu gibi kenar oyasını ve çiçekleri yapıyoruz. Son olarak ise paspasın örüldükten sonra nasıl göründüğünü inceleyelim.

Çiçekli Örgü Kilim Yapılışı 2

Çiçekli Örgü Kilim Yapılışı 4

Çiçekli Örgü Kilim Yapılışı 3

Çiçekli Örgü Kilim Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/04/tapete-de-flores-coloridas-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler