Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Oval Paspas Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden trabzanlarla, örgü motif modelleriyle yapacağınız güzel bir paspas yapılışı hazırladık. Koton iplerle öreceğiniz paspası evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Örgü oval paspas yapılışını beğendiğiniz renkli iplerle örebilirsiniz. Penye iple, makrome ipleriyle, koton iplerle veya kordon iplerle çok güzel paspaslar ördük. Bugün onlar arasına yeni bir model daha ekleyeceğiz. Yeni örgü paspas modellerinin anlatımına geçmeden önce daha önce ördüğümüz paspaslardan bahsedelim.

Paspas yapılışında hasır ipleri, penye ipleri kullanabilirsiniz. Mesela penye iple oval paspas yapımı isminden de anlaşıldığı gibi penye iplerle yapılıyor. Hasır ipten paspas yapımı için hasır ipleri kullanıyoruz. Yine koton veya penye iplerle de örebilirsiniz. Sadece ip kalınlıkları farklı olduğu için ölçüleri farklılık gösterecektir. Kalpli örgü paspas yapılışı ise sakallı iplerle ördüğümüz paspaslardan. Daha fazlasına önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Şimdi örgü oval paspas yapılışını öğrenelim.

Tığla Oval Paspas Nasıl Örülür?

Banyolarınızda veya evinizin diğer bölümlerinde kullanacağınız çiçeklerle süslenmiş bir paspas yapılışı hazırladık. Paspasın kenarında papatya motif modellerini kullanıyoruz. Tam motif değil. Tam motifleri genelde bebek battaniyesinde kullanıyoruz. Bebek battaniyesinde kullandığınız beğendiğiniz motifleri de paspasa ekleyebilirsiniz.

Örgü Oval Paspas Yapılışı

Örgü Oval Paspas Yapılışı 1

Paspası her renk koton iple örebilirsiniz. Çok güzel görünüyor değil mi. O halde videoya geçip bu güzel modelin nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/Cj0qgqZpJXX/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler