Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Yapımı Örnekleri

Penye ipten şahane bir örgü paspas yapımı örnekleri hazırladık. Tığ işi örgü paspas modelleri arayanlar ve daha önce ördüğü projelerden evde kalan ipleri değerlendirmek isteyenler için çok şık bir örnek. 9 farklı renkte penye iple örülmüş bir örnek. Spiral efektli kabartmalı bir örnek.  Mandala örgü modelleri de diyebiliriz. Renklerin geçişleri , uyumu ile mandalayı andırıyor. Penye ip paspas modelleri listemize yeni bir örnek daha eklemiş oluyoruz. İlk bakışta karışık gibi görünse de şemayı incelediğinizde çok kolay olduğunu göreceksiniz. Sadece spirallik veren kısmı kavramanız , nasıl yapıldığını bilmeniz yeterli. Diğer kısımları daha önce birçok örgü paspas modellerinde anlatmıştık. Kalan kısım temel tığ işinden oluşuyor. Penye iplerle sadece paspaslar değil penye ip sepet modelleri, penye ipten puf örme, kırlentler de yapabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan örgü paspas yapımı örneklerine geçebiliriz. Hazırlayın penye iplerinizi tığlarınızı.

Penye İpten Paspas Nasıl Yapılır?

Yine yeni modelimize şema ile başlayalım. Şemada bulunan uzun çizgiler trabzanı, kanca şeklinde olanlar önden batarak trabzan yapmayı, daireler zinciri, x lar ise sık iğneyi temsil ediyor. Trabzanı önden nasıl batarak yapacağınız şema içinde mevcut.

Örgü Paspas Yapımı Örnekleri

Sihirli halka içine 12 trabzan yaparak başlıyoruz. Grafikte her renk 1 tura karşılık geliyor. Sizler istediğiniz şekilde renk değişikliği yapabilirsiniz. 1. turu yani kırmızı rengi tamamladıktan sonra diğer tura mavi renge geçiyoruz. Tüm turları tamamladığımızda en son olarak 1 sıra sık iğne örüyoruz. Sayılar yine üstte bulunan şemada mevcut. 9. ve son tur olan 10. tur önemli 9. tur paspasın yuvarlak durmasını sağlıyor. Paspas bittiğinde nasıl görünecek bakalım.

Örgü Paspas Yapımı Örnekleri 1

Örgü Paspas Yapımı Örnekleri 2

Örgü Paspas Yapımı Örnekleri 3

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/04/tapetinho-ponto-relevo-em-espiral-de.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler