Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Oval Paspas Yapımı

Penye ipten oval paspas yapımı var sırada. Daha önce ördüğümüz projelerden kalan parça ipleri değerlendirdiğimiz bir örgü paspas modeli. Penye iplerle sürekli örgüler örüyor ve parça ipleriniz varsa ve ne yapsam diye düşünüyorsanız bu paspas modelini örebilirsiniz. Penye ip değil diğer örgü iplerinizden varsa onları da kullanabilirsiniz. Penye ip paspas modellerinden yeni modele geçmeden her zaman olduğu gibi daha önce ördüğümüz 1 – 2 modele değinelim. Penye ipten paspas açıklamalı örnek yine artık iplerle yapabileceğiniz veya istediğiniz renklerle yapabileceğiniz bir model. Paspas modeli örgü modelleri ise çiçekli, yıldızlı harika bir model. Detaylar önceki yazılarda. Daha fazla model için tüm yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi tığ işi ile ördüğümüz penye ipten oval paspas yapımı detaylarına bakalım.

Penye İpten Paspas Yapımı

Oval paspas örüyoruz bugün. Kolay ve trabzanlarla yapılan bir paspas. Penye ipten oval paspas yapımı için parça ipleri kullanıyoruz. Elinizde tüm ipleriniz varsa onları da kullanabilirsiniz. İstediğiniz kısımda renk değişikliği yapabilirsiniz. Penye ipten oval paspas yapımı için şemamızı görelim.

Penye İpten Oval Paspas Yapımı 1

Zincir sayısını daha uzun çekerek paspasın boyutlarını büyütebilirsiniz. Penye ipler kullanıyoruz. Penye iplerin kalınlıklarına göre ise 10 – 12 mm tığlar seçebilirsiniz. Şemada 0 zincir, uzun çizgi ise trabzan anlamına geliyor. İstediğiniz turda veya istediğiniz kısımda renk değişikliği yapabilirsiniz. Trabzanları arka ilmeklere batarak yapıyoruz. Dilerseniz normal olarak batarak yapabilirsiniz.

Parça ipleri değerlendirerek yaptığımız çok güzel bir paspas. Parça ipleri değerlendirip harika, kullanışlı bir paspas ördüğümüz bir model. Hadi son haline bakalım.

Penye İpten Oval Paspas Yapımı 3

Penye İpten Oval Paspas Yapımı 2

Penye İpten Oval Paspas Yapımı 4

Penye İpten Oval Paspas Yapımı 5

Penye İpten Oval Paspas Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/08/tapete-oval-retalhos-de-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler