Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Banyo Paspası

Penye ip örgü modellerinden çok güzel bir paspas yapıyoruz. Penye ip paspas modellerine daha önce anlatımlı birçok örnek paylaşmıştık. Şimdi evinizin istediğiniz köşesinde kullanabileceğiniz çok şık bir paspas yapımından bahsedeceğiz. Delikli örgü modellerinden çok şık bir paspas. Kolay ve şık. Her rengi ile çok güzel olacaktır. Penye ipleri hobi marketlerde, tuhafiyelerde, nette bulabilirsiniz. Nette güvendiğiniz sitelerden alabilirsiniz. Eski tişörtlerinizi penye ip olarak da kullanabilirsiniz. Penye ip yapılışını daha önce videolu olarak sizlere göstermiştik. Bu şekilde eski tişörtleri değerlendirme yapmış olursunuz. Eşinizin, oğlunuzun , kızınızın , kendinizin tişörtlerini ip haline getirerek paspas yapımında, sepet yapımında, puf yapımında kullanabilirsiniz. Anlatımlı birçok modeli sitemizde bulabilirsiniz.

Penye İpten Yuvarlak Paspas Yapımı

Her zaman olduğu gibi önce şema ile başlayalım. Şemadan takip etmek isteyenler için.

Penye İpten Banyo Paspası 1

Şemada uzun çizgiler trabzanı, daireler zinciri temsil ediyor. Kırmızı ile rakamlar tur başlarını gösteriyor.

1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 4 zincir çekerek başlayalım 2 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 2 trabzan yapalım. Bu işlemi 8 yuva olacak şekilde tekrar edelim.

3.tur : 3 zincir çekelim ve hemen yanına 2 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. Diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : 3 zincir çekelim. Yanından devam ederek 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. Diğer trabzanların üzerine gelip 3 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

5.tur : 3 zincir çekelim. Yanına 2 trabzan yapalım. 1 zincir çekip yuvaya gelelim. 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim ve trabzanlar üzerine 3 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Paspasın yapımı ilk 5 turu bu şekilde. Kalan kısımları şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Paspasımız aşağıdaki gibi görünecektir.

Penye İpten Banyo Paspası 2

Penye İpten Banyo Paspası 3

Penye İpten Banyo Paspası

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2014/10/tapete-estampado-borda-verde-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Penye İpten Banyo Paspası”
  1. Gracinha Braz dedi ki:

    Maravilhosos e muito obrigada por compartilhar.

    1. Melek dedi ki:

      muito obrigada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler