Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Halı Modelleri

Çiçekli çok şık bir paspas örüyoruz. Penye ip örgü modelleri ile harika bir örnek. Daha önce ördüğünüz penye ip ile yaptığınız projelerden kalan ipleriniz varsa kullanmak için harika bir proje. Renk renk çiçeklerle evde kalan ipleri değerlendirme örnekleri yapabilirsiniz. Penye ipler hayatımıza girdi ve birçok ev aksesuarında örgü modelleri olarak yerini aldı. Paspaslar, sepetler, puflar, çantalar ördük. Çeşit çeşit halılar ördük. Şimdilerde penye ip kadar pamuklu makrome ipleri de paspaslarda çok kullanılır oldu. Örgü halı örneklerinde kullanılıyor kalın ipler. El örgü halı modellerinde koton iplerde kullanabilirsiniz. Uygun olan iplerinizi çamaşır makinesine atıp yıkabilirsiniz. Çiçek motifleri ile örüyoruz birazdan paylaşacağımız modeli. Daha önce çiçekli paspas modelleri de paylaşmıştık. Tamamen çiçeklerden oluşan çiçek motifli paspas yapımı ev dekorasyonunuz için örebilirsiniz. Yuvarlak olarak ördüğümüz ve kenar kısmında çiçek motifleri kullandığımız penye ipten çiçekli paspas yapımını da örüp kullanabilirsiniz.

Örgü Halı Yapımı

Penye iple çok hoş bir paspas örüyoruz. el örgü halı modellerinin yapılışını birazdan sizlerle paylaşacağız. 6 motiften oluşan bir paspas. Şemalarını sizlere vereceğiz. Zor bir örnek değil. Biraz tığ işi örgü biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Penye iple örmesi biraz zor olduğu için kalın olduğu için elinizi biraz yorabilir. Ama bittiğinde sonuç mükemmel.

El Örgü Halı Modelleri 5

El Örgü Halı Modelleri 6

Paspasımız için yukarıdaki şemaları kullanıyoruz. Daire zincri, uzun çizgi trabzan, nokta ilmek kaydırma, + sık iğne. Şemaları ördüğümüzde motiflerimiz aşağıdaki gibi görünecek.

El Örgü Halı Modelleri 1

Daha sonra parçaları birbirine iğne ile dikerek birleştiriyoruz. Ve ortaya harika bir sonuç çıkıyor.

El Örgü Halı Modelleri 4

El Örgü Halı Modelleri 3

El Örgü Halı Modelleri 2

El Örgü Halı Modelleri

El Örgü Halı Modelleri 7

Kaynak : http://susimiu.es/patron-de-alfombra-de-ganchillo-xxl-autumn-leaf-muestras-y-flores/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler