Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Yuvarlak Paspas Yapımı

Örgü paspas modellerinden çok güzel bir örnekle devam ediyoruz. Bu desenden daha önce tığ işi sepet örgü modeli olarak paylaşmıştık. Şimdi aynı modelden örgü paspas modelleri olarak örüyoruz. Çiçekli yuvarlak paspas yapımı. İç kısımda renkli penye ipler kullanıyoruz. Kenar bordür olarak ise tek renk ip kullanacağız. Her renkle ördüğümüzde de mükemmel duracak örneklerden. Bu model bence hasır iple örüldüğünde de çok güzel durur. Tek renk sadece hasır ip kullanarak ördüğümüz tığ işi paspaslar ev dekorasyonumuza renk katar. Örgü paspas modeli anlatımlı olarak hazırladığımız tarifte şema kullanacağız. Su taşı örneğiyle yapılmış örgülerden. Su taşı örneği joker model gibi. Nerede kullanılırsa kullanılsın çok yakışıyor. Tığ işi paspas modelleri yapılışı çeyizlik örgülerde, satış için veya hemen örüp kullanmak için yapılacak şahane modellerden. Eğer hazırsanız çiçekli yuvarlak paspas yapımı detaylarına geçelim.

Çiçekli Yuvarlak Paspas Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımla yepyeni harika bir paspas modeli hazırladık. Orta kısımda trabzanlarla başlayıp dışa doğru su taşı örneğiyle devam ediyoruz. Paspası tamamen bitirdiğimizde kenar bordür kısmını uyguluyoruz. İlmek kaydırma tekniğiyle. İlmek kaydırmayı sık iğne yapar gibi yapıyoruz. Sonra sık iğne gibi ilmek almadan direk geçiş yapıyoruz. Çiçekli yuvarlak paspas yapımı için şemayla anlatıma başlayalım.

Çiçekli Yuvarlak Paspas Yapımı 1

10 turda paspası tamamlıyoruz. Tabi isterseniz boyutları değiştirebilirsiniz. Daha küçük veya daha büyük olarak paspası örebilirsiniz. Son olarak paspasımızın bittiğinde nasıl durduğuna göz atalım.

Çiçekli Yuvarlak Paspas Yapımı

Çiçekli Yuvarlak Paspas Yapımı 3

Çiçekli Yuvarlak Paspas Yapımı 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/08/tapetinho-flor-azul-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler