Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Sepet Örgü

Harika bir sepet modeli harika bir sepet modeli hazırladık. Tığ işi sepet örgü için koton ipler kullanıyoruz. Gökkuşağı renklerinde mandala desenli tığ işi sepet örgü örneği. Sepetimizin nasıl örüldüğünü sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemadan takip ederek örebilirsiniz. Takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Koton ipten sepet yapımıörgü nihale modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Örgü duvar süsü modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü bardak altığı olarak örüp kullanabilirsiniz. Örgü sepet modelleri ve yapılışları için her renk iple örebilirsiniz. Hasır iplerle de örebilirsiniz. Daha önce hasır iple harika bir sepet örmüştük. Hasır iple örgü sepet yapılışından detaylara ulaşabilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz çok beğeneceğinizi düşündüğümüz sepetin yapılışını inceleyelim.

Yeni Örgü Sepet Modelleri

Harika bir sepet örneği. Çok amaçlı bir örgü. Sepet örebiliriz, bardak altığı örebiliriz, nihale örebiliriz, duvar süsü örebiliriz. Daha büyük örerek örgü paspas modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Tığ işi sepet örgü örneğinin, nihalenin ve bardak altlığının şemasını detaylı olarak inceleyeceğiz.

Şemada kullanılan semboller x sık iğne, daire zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Hadi şimdi şemaları inceleyelim. Önce sepetimizin şemasını inceleyelim. Alt taban kısmını ve üst kısmını inceleyelim.

Tığ İşi Sepet Örgü 6

Tığ İşi Sepet Örgü 5

Şimdi sepetin üst kısım şemasını inceleyelim.

Tığ İşi Sepet Örgü 7

Sıra geldi örgü bardak altlığı ile nihalenin  şemasını incelemeye.

Tığ İşi Sepet Örgü 15

Tığ İşi Sepet Örgü 9

Ve son olarak örgülerimizin hepsini bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Harika oldular. Her renk ile çalışabilirsiniz. Tığ işi sepet örgü örneği, nihale ve bardak altlığı detaylarına bakalım.

Tığ İşi Sepet Örgü 10

Tığ İşi Sepet Örgü 1

Tığ İşi Sepet Örgü 3

Tığ İşi Sepet Örgü

Tığ İşi Sepet Örgü 2

Tığ İşi Sepet Örgü 11

Tığ İşi Sepet Örgü 12

Tığ İşi Sepet Örgü 4

Kaynak : https://ladynweb.ru/raduzhnye-prixvatki-kryuchkom-sxemy.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler