Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Koton İpten Sepet Yapımı

Tığ işi sepet yapımı anlatımlı çok güzel bir model. Gökkuşağı renklerinde. Evde kalan iplerinizi de değerlendirebilirsiniz. Adım adım resimli olarak sizlere nasıl yapıldığını göstereceğiz. Sizde ev dekorasyonunuz için bu çantayı keyifle öreceksiniz. Hobi malzemelerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Çamaşır sepeti olarak kullanabilirsiniz. Çocuk odasında oyuncak sepeti olarak kullanabilirsiniz. Çok amaçlı çok şık örgü çanta modelleri. Penye ip sepet modelleri olarak da yapabilirsiniz. Kordon ipleri bulamazsanız penye ip kullanabilirsiniz ara kat için. 2 kat yaparak daha dik durmasını sağlayabilirsiniz sepetin. Hasır ip , hasır halatta kullanabilirsiniz. Hasır halatla yapılan çok şık ve gösterişli penye ipten çamaşır sepeti yapımını sizler için paylaşmıştık. Aynı şekilde orada olduğu gibi ara kat için hasır halat ip kullanabilirsiniz.

Anlatımlı Sepet Örgü Modeli

Evde kalan parça ipleri birbiri ile karıştırarak çok şık örgü sepetler , çantalar yapabilirsiniz. Tıpkı şimdiki örnekte olduğu gibi. Ara kat için kullanılan bu tarz ipleri hırdavatçılarda bulabilirsiniz . Örgüye yeni başlayanlar da kolayca örebilirler. 35 x 30 cm yüksekliğinde bir sepet yapmak için 9 mm kalınlığında yaklaşık 21 m naylon halat gerekli. İsterseniz herhangi bir boyutta halat kullanabilirsiniz. Tığ olarak 5 mm tığ kullanabilirsiniz. Diğer malzemeler ise işaretleyici, makas, çakmak veya kiprit, istediğiniz renklerde örgü ipleri. 5 – 10 saatte sepetin boyutlarına bağlı olarak zaman dilimi yeterli olacaktır.

Koton İpten Sepet Yapımı 9

Örgü ipleri ile sihirli halka oluşturalım ve 1 zincir çekelim. Halatı alalım ve resimdeki adımları takip ederek örmeye başlayalım.

Ve sepet hazır. İster çanta olarak ister sepet olarak kullanabilirsiniz.

Koton İpten Sepet Yapımı 10

Koton İpten Sepet Yapımı 12

Koton İpten Sepet Yapımı 11

Kaynak : http://thelittlebee.co.nz/blog/2015/10/ropey-rainbows/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler