Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

5 Dakikada Çanta Askısı Nasıl Yapılır?

Örgü çanta modellerini tamamladıktan sonra acaba askısı nasıl olsa diye düşünürüz. Deri askılar, zincir askılar veya örgü askılar hazırlarız. Bugün ördüğümüz çantaların hepsinde uyarlayacağımız çanta sapı modelleri anlatımı hazırladık. 5 dakikada çanta askısı nasıl yapılır detaylarıyla öğreneceğiz. Kağıt ip çanta modelleri, penye ip çanta modelleri, koton ip örgü çanta modelleri gibi tüm çantalarınızda uyarlayabilirsiniz. Tabi ip kalınlıkları farklı olduğu için boyutları da askının kalınlıkları da değişiklik gösterecektir. Bunu dikkate alarak ördüğümüz çantalarda askıları yapabiliriz.

Tığ işi çanta modelleri, şiş örgü çanta modellerinde burgu modeli çanta askısını yapabilirsiniz. Daha önce ördüğümüz farklı çanta askıları da vardı. Mesela wayuu mochilla bag çantalar çok popülerdi. Wayuu çantaların askısı ise farklı şekilde yapılıyordu. Tarifine wayuu çanta askısı nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Yine ördüğünüz düz çantalara aynı şekilde askılar yapabilirsiniz. Kolay çanta sapı yapımı yine penye veya diğer örgü çantalarınıza uygulayacağınız modellerden. Aynı zamanda örgü kemer, örgü bileklik gibi modellerde tasarlayabilirsiniz. Şimdi yeni model çanta sapı yapımına geçelim. 5 dakikada çanta askısı nasıl yapılır öğrenelim.

Tığ İle Çanta Sapı Yapımı

Penye iple ördüğümüz çantalara veya diğer çantalara burgu modeli çanta askısı yapıyoruz. Kolay çanta sapı yapımını çok kısa sürede tamamlayacaksınız. Yapılışı oldukça kolay. Aynı tekniği değişik örgü modelleri ve yapılışlarında saçak olarak kullanıyoruz. Battaniye kenarlarında, dantel modellerinde, şal modellerinde kenar oyası modelleri olarak uyguluyoruz.

5 Dakikada Çanta Askısı Nasıl Yapılır?

Çanta askımızı tamamladığımızda yukarıda olduğu gibi burgu şeklinde olacak. Aşağıdaki videoya geçip 5 dakikada çanta askısı nasıl yapılır öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler