Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Yapılışı

Örgü çanta modellerimiz arasına yeni bir model daha ekliyoruz. Altıgen motifler örerek kolay çanta örüyoruz. Aynı motifi bebek battaniyesi, örgü hırka modelleri, örgü puf modelleri gibi çeşitli modellerin yapılışında da kullanabiliriz. Fakat bugün çanta olarak örüp kullanacağız. Yine çantanın yapımında pamuklu ipler, akrilik ipler, makrome ipleri, hasır ipler veya kağıt ipleri kullanabiliriz. Kağıt ipten çanta modelleri olarak da güzel durur. Burada dikkat etmemiz gerekin husus her ipin kalınlıkları farklı olduğu için çantanın boyutları da değişiklik gösterecektir. Onun dışında örmesi de eklemesi de aynı.

Tığ işi çantalar, motifli çantalar, şiş örgü çantalardan en güzel örnekleri ördük. Onlardan biri fıstık çaprazlı örgü çanta yapılışı. İstediğimiz boyutlarda severek öreceğimiz çantalardan. Yapılışı çok merak edilen çiçekli çanta yapılışı da önceki içeriklerimiz arasında. Rafya iplerle örebilirsiniz. Kadife ipten tavşan çanta yapılışı herkesin çok seveceği sevimli çantalardan. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni motifli örgü çanta yapımına geçelim. 3 tam 2 yarım motiften çanta yapılışını öğrenelim.

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Nasıl Örülür?

Renk renk motiflerle, parça iplerle veya tek renk öreceğimiz kolay bir çanta daha. Yine çeşitli ipleri kullanarak öreceğimiz kolay motifli çanta yapımını yabancı örgü modellerinden hazırladık. Benzer motiflerle daha önce farklı örgüler ördük. Hırkalar, yelekler, paspaslar örtük. Bugün çanta öreceğiz. Hızlı ve kolayca bitireceğimiz çantalardan. 3 tam 2 yarım motifle çantayı hemen öreceğiz. Motifin tur sayısını artırarak çantanın büyüklüğünü de ayarlayabilirsiniz. Örgü plaj çantası olarak da kullanabilirsiniz.

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Yapılışı 5

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Yapılışı 6

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Yapılışı

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Yapılışı 4

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Yapılışı 3

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Yapılışı 1

Çok güzel değil mi. Üstelik örmesi de kolay. Buyurun tarife. 3 tam 2 yarım motiften çanta yapılışını öğrenelim.

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Yapılışı 7

3 Tam 2 Yarım Motiften Çanta Yapılışı 2

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/granny-hex-tote/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler