Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çapraz Fıstıklı Örgü Çanta Yapılışı

Örgü çanta modellerine yepyeni çok güzel bir model daha ekliyoruz. Daha önce çapraz fıstıklı örgü modellerinden bahsetmiştik. Şimdi yine çapraz fıstık örneğini kullanarak ve ribbon ipler, penye ipler kullanarak tığ işi çantalar örüyoruz. Günlük çanta modelleri olarak kullanılabilecek çok güzel bir model. Makrome ipleriyle, kağıt iplerle, hasır iplerle de çantaları örebilirsiniz. İp seçeneği oldukça fazla. Elimizde olan yarım iplerle bile çok güzel çantalar örebiliriz. Şimdi biraz daha önce ördüğümüz çantalardan bahsedelim. Daha sonra çapraz fıstıklı örgü çanta yapılışını öğrenmeye geçeriz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz çantalardan bahsedeceğimizi söylemiştik. Lif modellerini örerken çok kullandığımı yıldız tekniği var. Bu teknikle çok güzel bir çanta örmüştük. Anlatımına ise yeni motifli örgü çanta yapılışından ulaşabilirsiniz. Hasır deseni örgü çanta yapılışı da çok hoşunuza gidecek diğer modellerden. Beymen örgü çanta yapılışı da şişle örülmüş çapraz ilmekleri içeren örnekle ördüğümüz çok şık çantalardan. Yine daha fazla çanta yapılışı için önceki içeriklerimize göz atabilirsiniz. Şimdi çapraz fıstıklı örgü çanta yapılışını öğrenmeye geçelim.

Çapraz Fıstıklı Çanta Nasıl Örülür?

Çapraz fıstıkları kullanarak ve kalın ipleri kullanarak çok güzel bir çanta örüyoruz. Penye ip türevlerinden bir iple ördük. Ribbon ip farklı kalınlıklarda olan penye iplerden biri. 2 farklı rengin uygulanmış halini örerek fikir edineceğimiz ve tamamlandığında çok şık duran bir çanta hazırladık. Gelin şimdi çanta örüldüğünde nasıl duruyor onu bir görelim.

Çapraz Fıstıklı Örgü Çanta Yapılışı

Aynı deseni kadife ipten çanta modelleri olarak da örebiliriz.

Çapraz Fıstıklı Örgü Çanta Yapılışı 1

Son olarak videoya geçelim. Baştan sona yapılışıyla çapraz fıstıklı örgü çanta yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler