Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Rafya İp Çanta

Tığ işi örgü modelleri ile harika bir çanta yapılışı hazırladık. Rafya ip çanta. Zarif ve çok şık bir çanta. Çantanın yapılışını sizlere hem şemalı olarak hemde adım adım resimli olarak hazırladık. Penye ip örgü modellerinde daha önce kullandığımız örgü sepet yapımında kullandığımız bir modelden çanta örüyoruz. Örgü çanta modelleri için rafya ip kullanıyoruz. Dilerseniz kurdele ile, naylon poşet ile, penye ip ile, kağıt ip ile de örebilirsiniz. Ama kağıt ip ile aynı dokuyu vermeyebilir. Yapılışı oldukça kolay bir çanta. Abiye çanta modelleri olarak ellerinizle ördüğünüz ipleri kullanabilirsiniz. Gold ve gümüş renklerle harika duracaktır. Geçtiğimiz günlerde pullu file yapımından bahsettik. Yine o modeli de abiye çanta olarak kullanabilirsiniz. Rafya ip çanta yapılışına geçiyoruz. Hazır mısınız.

Rafya İpten Çanta Nasıl Örülür?

Naylonsu, poşet gibi bir ip. İp çeşitleri o kadar çok çoğaldı ki hangi iple çanta örsek diye şaşırıyoruz bazen. Aslında iyi de oldu. Önceden belli markalar vardı ve seçenek azdı. Şimdi hem ip markası çoğaldı hemde seçenek. Tığ işi örgülerde ve şiş örgü modellerinde harika örgüler örüyoruz. Tıpkı rafya ip çanta gibi. Hemen çantamızın şemasını görelim.

Rafya İp Çanta 12

Sık iğne ile ve örgü gül modelleri ile süslediğimiz bir çanta. İstediğimiz boyutlara göre zincir çekiyoruz ve çantamızı örmeye başlıyoruz.

 

Rafya ip çantamızın yapılışını hem şemalı olarak hemde adım adım resimlerle gördük. Dilediğiniz şekilde örgü motiflerle süsleyebilirsiniz. Hadi şimdi aynı modelle iki farklı renk ile örülmüş çantayı görelim.

Rafya İp Çanta 13

Rafya İp Çanta 14

Rafya İp Çanta 15

Rafya İp Çanta 2

Rafya İp Çanta

Rafya İp Çanta 1

Rafya İp Çanta 3

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler