Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Rafya İpten Örgü Çanta Modeli

Örgü çanta modellerinde bugün muhteşem bir çanta tarifi daha var. Kağıt ip örgü modelleri, rafya ip örgü modelleri olarak ördüğümüz çantalardan. Bu kez kağıt ip yerine rafya ip kullanıyoruz. Tabi elinizde rafya ipiniz yoksa kağıt ipten veya makrome ipi, pamuklu iplerle de örebilirsiniz. Ayrıca hasır ipleri de kullanabilirsiniz. Sert ip kullanarak çantayı örebilirsiniz. Kağıt iplerle  çok güzel çantalar ördük. Biraz onlardan bahsedelim. Sonra yeni örgü modellerinin anlatımına geçeriz.

Kağıt ip çanta modellerinde tek renk ipler, iki renkli 3 renkli ipleri kullanarak örebilirsiniz. Mesela kağıt ipten papatya çanta yapılışı 2 renk kullanılarak örülen çantalardan. Örgü plaj çantası modellerinde hatta kağıt ip örgü şapka modellerini örerken iç kısımda kullanılan papatya motifleri süslemek için yada ara örnek olarak kullanılabilir. Kağıt ip plaj çantası yapımı olarak da kullanılabilir. Tabi su görmemeli. Kağıt ip ıslandığında zarar görecektir. Son zamanlarda paylaştığımız tığ işi olarak ördüğümüz ve birçok kişi tarafından örülen bir çantamız daha var. Bahsetmeden geçmek olmaz. Kağıt ipten deniz kabuğu çanta. Herkesin severek kullanacağı örgü çanta modelleri ve yapılışlarından. Bu kadar modelden bahsettik. Daha fazlası için önceki içeriklerimiz inceleyebilirsiniz. Şimdi rafya ipten örgü çanta modeline değinelim.

Rafya İpten Çanta Nasıl Örülür?

Rafya ip yoksa sert ipler kullanarak öreceğimiz çok hoş bir çanta. Hasır ip, kağıt ip, makrome ipleri kullanılabilir. Rafya iple ördüğümüzde 2,5 – 4 mm arası tığlar kullanabiliriz. Tabi tığ ölçümüze göre ve kullandığımız ipe göre çantanın boyutları da değişecektir. Ayrıca çanta için fermuar, astar kumaşı, taban için kanvas ve tekstil yapıştırıcı gerekli olacak.

Rafya İpten Örgü Çanta Modeli 1

Rafya İpten Örgü Çanta Modeli 8

Rafya İpten Örgü Çanta Modeli 5

Rafya İpten Örgü Çanta Modeli 4

Rafya İpten Örgü Çanta Modeli 6

Rafya İpten Örgü Çanta Modeli 7

Rafya İpten Örgü Çanta Modeli

Çantamızı yakından inceledik. Şimdi adım adım rafya ipten örgü çanta modelinin tarifini izleme zamanı.

Kaynak : https://www.instagram.com/lyudmila_vostrikova/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler